פטריית קנדידה

מהי פטריית קנדידה ואיך ניתן לטפל בה באופן טבעי?

פטריית קנדידה (או בשמה הלועזי CANDIDA ALBICANS) היא פטריית שמר השוכנת במערכות שונות בגוף באופן טבעי, וכשנשמר האיזון הטבעי בגוף (בעיקר במעיים), היא אינה אמורה לגרום נזק והפרעה. ברובה קיימת הקנדידה במערכת העיכול ובמעי הגס, והיא נוכחת באופן חלקי גם באזורים שונים בגוף. (מערכת המין, הוושט, הפה והגרון). בעצם זוהי אוכלוסיה של בקטריות, או חיידקים. קיימים למעלה מ-500 סוגים של חיידקים, ואצל אדם מבוגר הם שוקלים עד כדי 1 ק”ג. כאשר מופר האיזון בין החיידקים הטובים לבין החיידקים הרעים, פטריית השמר הזו, או בשמה הלועזי “קנדידה” הופכת לאלימה.

פטריית קנדידה מפרישה רעלים המחלישים את המערכת החיסונית. הקנדידה מפריעה לפעילות הנורמלית של ממברנות התאים באברי העיכול עד כדי כך שמתפתחת אלרגיית מזון (שבמצב רגיל היה מופרש החוצה ונידחה ע”י הגוף). ומשם הדרך קצרה לפגיעה במערכות שונות בגוף. אצל כל אדם ההשפעה והנזק של הקנדידה אפשריים באיברים שונים בגוף בהתאם למצב הבריאותי.

חוסר האיזון שנגרם בגוף כתוצאה מהתרבות פטריית הקנדידה תורם להתפתחות תסמינים ותופעות לוואי רבים, ביניהם: דלקת פרקים, דלקת שלפוחית השתן ומעי הגס, פצעי בגרות, גיהוקים, עצירות/שלשול, צרבת, כאבי שרירים ומפרקים, עייפות כרונית, דלקת בסינוסים, ליחה, דיכאון, היפר אקטיביות, תת פעילות בלוטת התריס, כאבי מחזור, חוסר תיאבון, דיכאון ועוד..

פטריית קנדידה אינה אמורה להתפתח ולהתרבות כל עוד נשמרים האיזון הטבעי ותהליכי החיים של החיידקים הטובים במעיים. במקרים רבים התפתחות פטריית קנדידה החלה לאחר טיפול באנטיביוטיקה (הפוגעת באופן ישיר בחיידקים הטובים), נטילת תרופות וסטרואידים, גלולות נגד הריון ונטילת הורמונים. הקנדידה עלולה להיות קשורה למחסור בהפרשות עיכוליות (חומצת קיבה והפרשות מרה). במקרים אחרים היא נובעת כתוצאה מתזונה לקויה שכוללת בין היתר סוכרים פשוטים, וכימיקלים רעילים – שתורמים להתבססות והמשך התפתחותה של הפטריה.

התפתחות פטריית הקנדידה מבטאת חוסר איזון ברור בין החיידקים הטובים לבין החיידקים הלא טובים במעיים, חוסר איזון שנוטה לטובת החיידקים הרעים. המשך התרבות הפטריה גורם להחלשת מערכת החיסון באופן הולך וגובר- ונוצרים תנאים חמורים המאפשרים התפתחות מחלות רבות ושונות, החל משפעת ועד להתפתחות גידולים של סרטן.

אחד הטיפולים היעילים ביותר לטיפול בקנדידה נעשה באמצעות שטיפת המעי הגס באמצעות חוקן. השטיפה יעילה לניקוי והפרשה של הפטרייה והצטברויות שונות של רעלים במעי. במצפה אלומות אנו עורכים גם השתלה של מיץ עשב חיטה ישירות למעי הגס – והחשיבות של כך היא גדולה בכדי למנוע מפטריית הקנדידה להמשיך ולהתפתח באזורים נוספים בגוף.

הכלורופיל בעשב החיטה פועל ישירות לחיטוי וטיהור של המעי הגס כשהוא סופח אליו את הרעלים ושאריות הפסולת שנמצאים שם. לאחר שטיפת המעי, תאי קנדידה באזורים השונים בגוף פולטים כמות גדולה של רעלים, ויש חשיבות להפרשתם באמצעות השתן והצואה. באמצעות שתיית מיץ עשב חיטה טרי, וצריכה של מזון טבעי אורגני, עשיר באנזימים ומרכיבי תזונה נכונה חיוניים – אנו מעודדים את הפרשתם של אותם רעלים.

יש חשיבות גדולה למתח והלחץ אצל כל אדם. מצב נפשי לא מאוזן תורם להתבססותה של הקנדידה בגוף. במסגרת התכנית השבועית במצפה אלומות, אנו מייחסים חשיבות גדולה למנוחה הנפשית של כל אורח, ואנו מקיימים פעילויות וסדנאות רבות ומגוונות שמטרתן לשנות דפוסי חשיבה שליליים ולבנות דפוסים חדשים של מחשבות חיוביות ומאוזנות.

גם אם אתם בוחרים ללכת בדרך של הרפואה המודרנית, שמרו על עצמכם והימנעו מהשימוש בתרופות כימיות. במקרים רבים נמצא שאנשים שעשו שימוש מתמשך בתרופות נגד פטריות – נגרמו להם נזקים כבדים בכבד. יש לתת לגוף לרפא את עצמו בתנאים הטבעיים ביותר שניתן, מבלי להוסיף כימיקלים ורעלים נוספים על המצב הקיים. ללא שינוי תזונתי, לא ניתן לטפל בקנדידה.

במצפה אלומות – הטיפול הוא מקיף בכל המישורים, הפיסי והנפשי כאחד.
במהלך התכנית, נמנעים מצריכת כל סוגי המזון שתורמים להחמרה בהתפתחות הפטריה. במקום זאת נהנים מסוגי המזון הרבים שיתרמו רבות להזנת הגוף, האצת תהליכי ניקוי והפרשה, התחדשות תאים, חיזוק המערכת החיסונית וריפוי הכבד.

לאחר שתזכו להרגיש שיפור ניכר בהרגשתכם, תחושת האופטימיות והתקווה יחזרו לחייכם. תוכלו להמשיך וליישם גם בביתכם את השינוי התזונתי שחוויתם במצפה אלומות, ולקחת לתשומת לבכם דרכים שעוזרות לכם לשמור על איזון נפשי.

התנאים להתפתחות פטריית קנדידה יפסיקו להתקיים, ובמהירות רבה תוכלו להיפטר מהתופעות שנלוות למחלה. כל אופן תפיסתכם את החיים תשתנה, ואיכות חייכם כולה תשתנה. אנרגיית חיים אדירה תחדור לחייכם לאחר שהתבזבזה במשך הזמן בהתמודדותה מול הקנדידה. תוכלו להפנות את אותה אנרגיה להשגת מטרותיכם ולהגשמת ייעודכם בחיים הנפלאים על-פני האדמה.

 

מחבר: אלירן דה-מאיו

 

היי, אנחנו בית הבריאות אלומות , נעים להכיר!

אם חיפשת מידע על סדנאות סוכרת, סדנאות ירידה במשקל, ניקוי גוף ושליטה בסוכר
זה המקום הנכון! אם אין לך זמן לקרוא, אפשר לדבר או להתכתב עם נציג ולקבל תשובה מהירה.  

רק כמה פרטים ואנחנו חוזרים אלייך >

    מבטיחים שלא נציף את תיבת המייל שלך, ותמיד ניתן להסיר את עצמך בקליק אחד

    האתגר האמיתי שלך היום הוא לנהל אורח חיים נכון, כזה שיעניק לך אושר וחיוניות לאורך זמן. ⭐️⭐️ההרשמה לסדנאות פתוחה! יש לך הזדמנות להתחיל מחדש ממש עכשיו⭐️