צומות מיצים

על יתרונותיו המופלאים של צום המיצים

צום מיצים היא פרקטיקה יעילה לניקוי רעלי הגוף, לשיקום מערכות הגוף ולהתחדשותו.
אנו בחוות הבריאות “מצפה אלומות”, דוגלים בפרקטיקה של צומות מיצים, כדרך טבעית ואפקטיבית לריפוי מחלות, סילוק ונטרול טוקסינים, ניקוי הגוף והתחדשותו.

במהלך חיינו, גופינו נחשף לכמות אדירה של רעלים סביבתיים לרבות: עישון, זיהום אוויר, מזון מעובד ומרוסס, מים מזוהמים, צבעי מאכל, תרופות, מתכות ועוד, כמו גם רעלים פנימיים, הנוצרים בגופינו כתוצאה מלחצי היום יום, כעסים ומתחים נפשיים, ואף כתוצאה מתהליך חילוף החומרים בגוף.
רעלים אלו, המצטברים ומתנקזים בגופינו באזור הכבד, מפריעים לתפקוד התקין של תהליכים חיוניים המתרחשים בכבד, כגון: תהליך סילוק רעלי הגוף, תהליך ייצור האנזימים והחלבונים, ואף האטת הפעילות ההורמונאלית בגוף, הגורמת להאטה בתהליך חילוף החומרים (בלוטת התריס).
לפיכך, גופינו זקוק לתהליך כולל של ניקוי, שיקום והתחדשות הגוף, באמצעות הנהגת משטר תזונתי מיוחד של צומות מיצים.

מהו צום מיצים?
צום מיצים נחשב לאחת מצורות הריפוי הקדומות ביותר ברפואה, המסייעת לניקוי הגוף מרעלים והתחדשותו.
צום מיצים הוא אמצעי טבעי לניקוי הגוף, והוא תהליך הדרגתי המורכב ממשטר תזונה ייחודי, המושתת על עיקרון של שתיית מיצים טבעיים (הנסחטים מירקות ופירות אורגניים) והימנעות ממזון, לתקופה של יומיים ועד שבוע ימים, תהליך שרצוי לבצע אותו לפחות פעמיים בשנה, וזאת, בכדי לסלק את הרעלנים, שהצטברו בגופינו, וכך למעשה, לרפא את מערכות הגוף.
צומות מיצים מסייעים להשבת האיזון הכימי לגופינו, וזאת באמצעות נטרול וסילוק הפסולת הרעילה והחומרים המזהמים, שהצטברו בגופינו.

במהלך הצום, יש להרבות במים ובשתיית תה צמחים, בנוסף לשתיית 5-6 כוסות מיץ אורגני ביום, המכילות את כל הרכיבים התזונתיים להם זקוק הגוף (למעט סיבים) כגון: אנזימים, ויטמינים, מינרלים, כלורופיל, פיטו כימיקלים, פחמימות, חלבונים, חומרים אנטיאוקסדנטים ואנטי מסרטנים. חומרים מזינים אלו, נספגים בגופינו בקלות, ומסייעים לחיזוק מערכות הגוף, ובעיקר למערכת החיסונית האמונה על מלאכת הריפוי וההגנה מפני מחלות.
מפאת העובדה כי מדובר בתהליך מורכב, מומלץ לבצעו במסגרת סדנא מקצועית או תחת השגחה רפואית. כאשר, אם ברצונכם להטיב עם התהליך, עליכם להימנע מצריכת סיגריות, אלכוהול, קפה, משקאות מלאכותיים, סוכרים וממתקים, בשר ותבלינים חריפים, כשבוע לפני ביצוע משטר התזונה המיוחד של צומות מיצים.

מהי המטרה בביצוע צומות מיצים?
תזונה המבוססת לסירוגין, על פרקטיקה של צומות מיצים, מאפשרת לגוף להתמקד בפעולות הסילוק, הניקוי והטיהור של החומרים הרעילים שהצטברו בגופינו. פעולות, שאינן מיושמות בגופינו בתזונה המושתת על מזון מוצק, וזאת מכיוון שפעולות העיכול הנדרשות לצורך עיכולו של מזון מוצק ומעובד, הנן מורכבות.
לכן, מטרת הצום היא לעודד את ריפוי הגוף והנפש, לגרום להתנקותו ולהתחדשותו של הגוף ולהעניק מנוחה למערכות הגוף והנפש.

מהי התרומה של צומות מיצים לבריאותינו?
1. צומות מיצים מקנים מנוחה למערכות הפיזיולוגיות של הגוף, לרבות: הכבד, הכליות, מערכת העצבים, הלבלב ומערכת העיכול.
2. חיזוק המערכת החיסונית.
3. הרזיה והפחתת משקל הגוף, בצורה טבעית ומאוזנת.
4. צומות מיצים תורמים לשיקום המערכת העצבית.
5. דה טוקסיפיקציה – ניקוי הגוף מהרעלים, שהצטברו במחזור הדם, בתאי השומן, במערכת העיכול ובפרקים.
6. קוסמטיקה טבעית לעור הפנים – צומות מיצים מקנים הזנה טבעית לעור הפנים, זוהר וברק.
7. צומות מיצים מסייעים לגמילה מהתמכרויות מזון וחומרים מעוררים– כגון: סיגריות, שוקולד, קפה, אלכוהול, ממתקים ועוד.
8. תוספת טבעית של ויטמינים – צומות מיצים מחזירים לגוף את מצבור הויטמינים, המינרלים, הכלורופיל והאנזימים החיוניים לו ובאמצעים טבעיים.
9. צומות מיצים תורמים לאיזון החומציות והבסיסיות בגוף.
10. ריפוי מחלות – צומות מיצים מסייעים ברפוי מחלות כגון: אסטמה, מחלות עור, דלקת פרקים, מחלות במערת העיכול, אלרגיות והצטננויות, מחלות ורידים, דיכאון, השמנה ועוד.
11. צום המיצים מכיל מינרלים וויטמינים, החיוניים לבריאות העצמות והשרירים.
12. צום המיצים מכיל אנטיאוקסדנטים, המגנים מפני תהליכים מסרטנים.
13. צומות מיצים מעניקים מרץ נפשי, מצב רוח טוב, תחושת חיוניות והתחדשות.

מה קורה לגוף במהלך צומות מיצים?
במהלך צום מיצים, מתרחשים בגופינו מספר תהליכים חיוביים:
1. הזרימה של נוזל הלימפה והדם משתפרת.
2. הגוף מרפא ליקויים, בעיות ומחלות.
3. חלה השתפרות בתפקודי הכבד.
4. חלה השתפרות במערכת העיכול.
5. הפגת מתחים נפשיים ורגיעה כללית.

תוכנית הניקוי של “מצפה אלומות”:
לאור העובדה, כי הרעלנים והחומרים המזהמים המצטברים בגופינו, מפריעים לתהליכים חיוניים בגוף, ואף גורמים למחלות, חלק עיקרי מתוכנית התזונה הייחודית, שמפעילה חוות הבריאות “מצפה אלומות”, מושתתת על עיקרון של ניקוי הגוף, שיקומו והתחדשותו באמצעות הנהגת משטר תזונתי מיוחד של צומות מיצים.

צום המיצים אורך בין יומיים לשבוע ימים (תלוי במטופל) ומומלץ לבצעו לפחות פעמיים בשנה. כמו כן, סדנת צום המיצים היא תהליך מבוקר, הנערך תחת השגחתם המלאה של הצוות המקצועי והמיומן של חוות הבריאות מצפה אלומות.
מלבד עקרונות תזונת ה- RAW FOOD הנלמדים בחווה, נלמדים גם עקרונות סדנת צום המיצים, המורכבת משתייה של בין 3-5 כוסות של מגוון מיצים אורגניים ביום (כגון: מיץ ירוק הכולל עלים ירוקים, מלפפון, כרוב וכן ומיצים מגזר וסלק, או מיץ מעלים ירוקים ותפוח), כמו גם שתייה מרובה של מים ותה צמחים, ומורכבת מירקות ופירות אורגניים הגדלים בחווה. מלבד זאת כל אחד שותה פעמיים ביום מיץ עשב חיטה.

לסיכום, צומות מיצים היא פרקטיקה החיונית לתהליך הניקוי והריפוי של הגוף.
סדנת צום המיצים היא חוויה ייחודית לגוף ולנפש, המעניקה לכם את ההזדמנות לקחת פסק זמן אמיתי ומנוחה מקצב החיים הקדחתני ולהחזיר לגופכם את האנרגיה והחיוניות, לה הוא זקוק.
מעל לכל זאת, חוות הבריאות מצפה אלומות מזמינה אתכם ליהנות מחגיגה של בריאות, היטהרות והתחדשות הגוף והנפש בשבוע מגוון של הרצאות, פעילויות וסדנאות של צומות מיצים.

היי, אנחנו בית הבריאות אלומות , נעים להכיר!

אם חיפשת מידע על סדנאות סוכרת, סדנאות ירידה במשקל, ניקוי גוף ושליטה בסוכר
זה המקום הנכון! אם אין לך זמן לקרוא, אפשר לדבר או להתכתב עם נציג ולקבל תשובה מהירה.  

רק כמה פרטים ואנחנו חוזרים אלייך >

    מבטיחים שלא נציף את תיבת המייל שלך, ותמיד ניתן להסיר את עצמך בקליק אחד

    האתגר האמיתי שלך היום הוא לנהל אורח חיים נכון, כזה שיעניק לך אושר וחיוניות לאורך זמן. ⭐️⭐️ההרשמה לסדנאות פתוחה! יש לך הזדמנות להתחיל מחדש ממש עכשיו⭐️