טיפול טבעי בסוכרת באמצעות תזונה נכונה

כיצד ניתן לטפל בסוכרת באמצעות תזונה נכונה

בעולם בו אנו חיים הפכה למגיפה בקרב אחוז הולך וגובר של האוכלוסייה, הערכת ארגון הבריאות העולמי היא, שעד שנת 2030 מספר חולי הסוכרת בעולם יכפיל את עצמו.

מהו טיפול בסוכרת באופן טבעי

על אף שלא ניתן לרפא את מחלת הסוכרת, הרי שניתן לשלוט בה גם באמצעים טבעיים דרך שליטה על רמות הגלוקוז והאינסולין שבדם. התזונה מהווה מרכיב חיוני בשליטה בסוכרת. תזונה מאוזנת ונבונה שומרת על רמות תקינות של סוכר (גלוקוז) ושומנים (כולסטרול וטריגליצרידים) בדם. הטיפול הקונבנציונאלי בתרופות גורם לעתים לתופעות לוואי, הסתייעות בטיפול טבעי בסוכרת יכול להביא לשיפור משמעותי במצב המחלה.
אחת הבעיות בהופעת מחלת סוכרת היא, שהסימפטומים אינם מורגשים, כך שהאדם אינו מרגיש רע וממשיך באורח חייו כרגיל. לכן חשוב לעבור בדיקות תקופתיות פעם בשנה. יש חשיבות רבה להורדת רמת הגלוקוז בדם לפני הופעת סיבוכים. ניתן להוריד את רמת הגלוקוז בדרכים טבעיות ע”י תזונה נבונה ומתאימה, פעילות גופנית, שמירה על אורח חיים בריא והימנעות מלחצים.
כאשר אנחנו במתח, בלוטת יותרת הכליה מייצרת הורמון סטרס שנקרא קורטיזול, אשר פוגם ביכולת האינסולין לפנות סוכר מהדם. לחולי סוכרת חשוב להבין את משמעות הדבר. הפגת מתחים, מדיטציה והורדת רמות סטרס יכולים לעזור בצורה משמעותית.

חוות בריאות “מצפה אלומות” מציעה תוכנית טיפול טבעית שמציעה מענה לבעיות של מחלת הסוכרת. התוכנית הטבעית שלנו מבוססת על תזונה נכונה וניקוי מערכות הגוף ולפיכך, אינה סותרת את הטיפול התרופתי, אלא משלימה אותה (אין להפסיק נטילת תרופות בעת השהייה בחוות הבריאות). 

לפרטים נוספים על סדנה לטיפול בסוכרת באופן טבעי בפיקוח רפואי הקליקו>>>

 

על סוגי סוכרת והטיפול הטבעי

את מחלת הסוכרת מחלקים לשני סוגים: סוכרת מסוג 1 (סוכרת נעורים), וסוכרת מסוג 2 (סוכרת מבוגרים).
להבדיל מהתפיסה הרווחת ברפואה הקונבנציונלית הרואה בהזרקת אינסולין מענה רפואי לשני הסוגים, ברפואה הטבעית אנו מאמינים שכל אחד מהמקרים של סוכרת היא תופעה רפואית נפרדת המחייבת התייחסות שונה. אם יש לך סוכרת סוג II, הדבקות בתוכנית התזונה שלך תעזור לך להגיע למשקלך הרצוי ולשמור עליו וכן, תעזור לך להיות מאוזן עם האינסולין שגופך מייצר. אם יש לך סוכרת סוג I, אתה חייב להיצמד לתוכנית התזונה שלך כדי לשמור על איזון בין האינסולין שאתה מזריק למאכלים שאתה אוכל. המפתח להבנת ההשפעה שיש למזון על מחלת סוכרת טמון באינדקס הגליקמי. אינדקס גליקמי מראה לנו כמה זמן לוקח לפריט מזון מסויים להעלות את רמת הגלוקוז בדם. חשוב לכלול בכל ארוחה לפחות פריט אחד בעל אינדקס גליקמי נמוך. לדוגמא: האינדקס הגליקמי של תפוח אדמה אפוי הינו 85, של לחם לבן 75 לעומת האינדקס הגליקמי של ארטישוק שהינו 15.
דבר נוסף שיש לזכור בהקשר לסוכרת הוא כמות הקלוריות הנצרכת. קלוריה היא יחידת חום שמשתמשים בה על מנת לבטא את כמות האנרגיה המצויה במאכלים. זכור, אם אתה אוכל יותר קלוריות מאשר גופך צריך, הקלוריות העודפות מאוחסנות בצורת שומן.

פירוט סוגי הסוכרת והטיפול הטבעי המתאים לכל סוג

סוכרת נעורים – סוכרת סוג 1

סוכרת נעורים הינה מחלה אוטואמיונית, בה מערכת החיסון תוקפת את תאי הביתא בלבלב המייצרים אינסולין.
הרפואה הקונבנציונלית נותנת את אותו סוג הטיפול במקרה של סוכרת נעורים (TYPE 1) ובמקרה של סוכרת מבוגרים (TYPE 2) – הזרקת אינסולין. מאחר וסוכרת נעורים מתחילה בגיל צעיר, פירוש הדבר הזדקקות להזרקת אינסולין במשך כל החיים. מרפאים טבעיים סוברים שיש לטפל בסוכרת הנעורים בצורה שונה. לפי גישה זו ישנם 3 צעדים בהם יש לנקוט כדי לטפל במחלה:

עקרונות טבעיים מומלצים להתמודדות עם סוכרת נעורים

 1. הימנעות מחלב פרה
  אם קיימת אצל אחד ההורים גנטיקה של סוכרת נעורים, לא רצוי לתת לילדים חלב פרה במקום חלב אם. ישנם מספר מדענים (וביניהם ד”ר ג’ונתן רייט, מנהל קליניקת טאהומה בקנט, וושינגטון), הטוענים שחלב פרה הוא אחת הסיבות להיווצרות המחלה. במחקר שנערך בפינלנד בקרב 100 ילדים עם סוכרת נעורים חדשה, נמצאה כמות גבוהה של נוגדנים לחלק מסוים של חלבון החלב. בנוסף לכך, גילו החוקרים שסדר הופעת חומצות האמינו בחלב הפרה היה זהה לסדר חומצות האמינו באיי לנגרהאנס (בהם מצויים תאי ביתא שמייצרים אינסולין). לפי כך, חוקרים אלה סוברים שסוכרת הנעורים איננה מחלה אוטואימונית אלא מחלה עם תופעות אלרגיה בה נוצרים נוגדנים תוך כדי התגובה האלרגית ואלה מגיבים בהשפעה הרסנית על איי לנגרהאנס שבלבלב והורסים אותם.
  חוקרים איטלקיים מצאו בעקבות המחקר בפינלנד שהמחלה רווחת יותר בצפון איטליה בה צריכת החלב גבוהה יותר מאשר בדרום איטליה. המסקנה: אם קיימת תורשה במשפחה של סוכרת TYPE 1 כדאי למנוע מילדים צריכת חלב פרה, ומצד שני, ילדים שכבר חולים בסוכרת נעורים, הפסקת הצריכה של חלב פרה עשוייה לעצור את הידרדרות המחלה, לצמצם את כמות האינסולין המוזרק ואף לשקם את הלבלב.
 2. הימנעות מחיטה
  גלוטן הינו חלבון המצוי בדגנים כמו חיטה, שעורה, שיפון, שבולת שועל ודגנים אחרים (יוצאים מכלל זה כוסמת, אורז, דוחת קינואה, תירס, אמרנט). למרות שלא הוכח שגלוטן גורם לפריצת סוכרת הנעורים, יש להתייחס אליו כ”חשוד”. הסיבה היא כי גלוטן עלול לעורר גנים של צליאק. הסברה היא שאם הגלוטן מעורר סוג אחד של תגובה אלרגית, הוא עלול לעורר סוגים אחרים של תגובה אלרגית.
  ** יש לזכור שגלוטן קיים לא רק בלחם אלא גם בפסטה, מוצרי בצק, חטיפים, רוטב סויה וכן מוצרים בהם משמש הגלוטן כמעבה.
 3. שימוש בניאצין
  לפי DR. WRIGHT ניאצין (ויטמין B3) הוא התוסף הראשון במעלה לטיפול בסוכרת הנעורים. בניסוי שנערך על בעלי חיים הצליחו לעצור בעזרת הניאצין את הידרדרות המחלה, והוא מאמין כי ניתן להציל את תאי הביתא בלבלב.
  הטיפול שהוא ממליץ עליו לחולי סוכרת צעירים הוא 1 גרם ניאצין פעמיים ביום או 500 מ”ג שלוש פעמים ביום. למבוגרים עם סוכרת TYPE 1 הוא ממליץ על מינון של 1 גרם שלוש פעמים ביום. בכל מקרה אין ליטול תוסף זה ללא מירשם רופא או השגחה רפואית מקצועית. כמו כן, לפי ד”ר אריק פ. דוראק, מנהל בריאות וכושר בסנטה ברברה, קליפורניה, חולי סוכרת נעורים שמתעמלים 35 עד 40 דקות ביום, 3 או 4 ימים בשבוע מורידים את צורכי הגוף לאינסולין וע”י כך יכולים לצמצם את מינון הזרקת האינסולין. הוא ממליץ על שילוב של 3 סוגי פעילות אירובית: הליכה או ריצה, עבודה עם משקלות ומתיחות. סוג התזונה במצפה אלומות אינו מכיל חומרים אלרגניים כמו חלב או חיטה והוא מושתת על טהרת הירקות האורגניים, נבטים, מיצים וכו’.

סוכרת סוג 2

האמריקני הממוצע (ובעקבותיו הישראלי הממוצע), צורך כ- 70 ק”ג סוכר בשנה. אם נחשוב רגע נראה שאין כל בעיה להגיע לכמויות כאלה כאשר אוכלים קערה שלמה של גלידה, או עוגות, עוגיות, שוקולד, ממתקים, מיצים, משקאות מוגזים וכו’. ידוע כי סוכרת מסוג 2, נובעת במקרים רבים מגורמים שבשליטתנו. כאשר אנו צורכים סוכר בכמות גדולה, הלבלב מייצר את הורמון האינסולין בכמות מוגברת כדי להוריד את רמות הסוכר מהדם ולהובילו בצורת גלוקוז אל התאים בגוף. אם בגנטיקה שלנו יש היסטוריה של מחלת הסוכרת, אזי בסביבות גיל 40 או 50 ייתכן שהלבלב יפסיק לתפקד בצורה בריאה. בגיל זה באופן טבעי גם הלבלב נחלש.

הגורמים לסוכרת שניתן לשלוט בהם
• תזונה עתירה בפחמימות מזוקקות ודלה בסיבים תזונתיים.
• צריכה גבוהה של שומנים.
• חוסר פעילות גופנית (מצמצמת רגישות לקליטת אינסולין).
• עודף חומציות בתאים כתוצאה מתזונה קלוקלת, אורח חיים לא בריא ותנאי לחץ.
• תופעת השמנה המאיצה תהליך של חוסר סבילות לאינסולין, רק ב-5% מהמקרים נובעת המחלה מגורמים גנטיים מכאן, שעל ידי אורח חיים בריא ניתן להתגבר על גורם זה. השמנה מעלה את אחוז הסיכון לסוכרת ב כ- 50%.

סיכוני מחלת הסוכרת
סיבוכי מחלת הסוכרת אינם מסתיימים רק בנטילת כדורים או בהזרקת אינסולין, אלא הם עלולים לפגוע ברשתית העין עד כדי עיוורון, עלולים לפגוע בכליה עד כדי אובדנה, ואף עלולים לגרום לנוירופאטיה ולאובדן גפיים תחתונות.

הסיכונים שבמחלת הסוכרת הינם רבים וראויים לטיפול רציני:
• השמנת יתר
• היפרכולסטרולמיה – כולסטרול גבוה
• בעיות לב וכלי דם
• יתר לחץ דם
• נזק כלייתי
• נזק עצבי
• פגיעה במערכת החיסונית
• פגיעה עינית וסכנה להופעת נמק בגפיים התחתונות

עקרונות טבעיים מומלצים להתמודדות עם סוכרת סוג-2

חולי סוכרת יכולים לשפר את רמות הסוכר על ידי נקיטת צעדים שונים כמו:

 1. הורדה דרסטית בכמויות הסוכרים מהתזונה. כמו כן, צמצום מזונות מזוקקים (קמח לבן, אורז לבן, עוגות, עוגיות, פסטה וכו’)
 2. הוספה של מזונות מלאים כמו פירות, ירקות, דגנים, קטניות, אגוזים וגרעינים. הסיבים במזונות אלה מאיטים את קצב ספיגת הסוכר בדם.
 3. הוספת תוסף שמכיל שמנים מסוג אומגה 3, 6 ו-9 (שמן פשתן). יש לשים לב לתאריך התפוגה.
 4. פעילות גופנית. חל שיפור של 24% בקרב חולי סוכרת בעקבות פעילות גופנית. הסיבה: הפעילות מזרזת את פינוי הסוכר מהדם אל התאים. כאשר השרירים בגוף פעילים, הורמון האינסולין פועל מהר יותר. מומלץ לעסוק בפעילות גופנית פעמיים ביום למשך 15-20 דקות כל פעם (בבוקר ובערב). למשל, אפשר לתרגל טאי צ’י או צ’י קונג בבוקר והליכה או יוגה בשעה אחרת.

תכנית טיפול טבעי בסוכרת במצפה אלומות:

עקרונות התזונה הנכונה בחוות הבריאות מצפה אלומות, מבוססת על שיטת אן ויגמור של שימוש במזון חי (Raw Food). ידועים מקרים של חולי סכרת אשר טיפול במיץ עשב חיטה הציל את רגלם מקטיעה! במכון היפוקראטס שבפלורידה, הפועל לפי שיטת אן ויגמור, השתתפה אישה שהרופאים קבעו שיש לקטוע את רגלה. לאחר שעברה את התכנית לניקוי גוף, צומות מיצים וטיפולים שונים ביניהם עם מיץ עשב החיטה, נרפאה רגלה לגמרי. סוג התזונה במצפה אלומות אינו מכיל חומרים אלרגניים כמו חלב או חיטה והוא מושתת על טהרת הירקות האורגניים, נבטים, מיצים וכו’.

עקרונות התוכנית

 • תזונה טבעית מלאה באנזימים, המעניקים אנרגיה שמחזקת את המערכת החיסונית.
 • תזונה עשירה בסיבים המעכבת עלייה ברמת הגלוקוז בדם תזונה המורכבת ברובה ממזונות בעלי אינדקס גליקמי נמוך.
 • שתייה יומיומית (פעמיים ביום) של מיץ עשב חיטה הידוע כמוריד רמות סוכר* בדם, משפר תהליכי עיכול, מטהר דם, כליות, כבד ומעיים.
 • שימוש בעשב החיטה עוזר להחלמה ולריפוי העור.
 • צומות מיצים (יומיים בשבוע), התורמים לניקוי הגוף מרעלים והכנה לקראת בנייתו מחדש. כדאי לקרוא עוד על ניקוי הגוף מרעלים
 • פעילות גופנית יומיומית המהווה מרכיב חשוב במלחמה במחלת סוכרת.
 • סדנאות מודעות ודמיון מודרך להורדת לחץ והשראת רוגע ושלווה.
 • קבלת כלים הדרושים להתמודדות עם המשך השמירה על תזונה נכונה ובריאה לקראת שובכם הביתה: הדרכה בהכנת מזון בריא, הדרכה בהנבטה, הרצאות על מערכות הגוף השונות וטיפים לאורח חיים בריא. 

** ייעוץ תזונתי יינתן בהתאם לצורך

בנוסף, תוכלו ליהנות בעת שהותכם מנוף מקסים ומרגיע של הכנרת, הרי הגולן ועמק הירדן; מתקנים מרווחים ויפים הנותנים תחושה ביתית; צוות עובדים ומטפלים משפחתי שנמצא שם בשבילכם בכל עת.

לפרטים נוספים על סדנה לטיפול בסוכרת באופן טבעי בפיקוח רפואי הקליקו>>>


מקורות:
Bill Gotlieb – Alternative Cures
(198-208pp)
אין להעתיק או לשכפל את המאמר – סוכרת טיפול טבעי

היי, אנחנו בית הבריאות אלומות , נעים להכיר!

אם חיפשת מידע על סדנאות סוכרת, סדנאות ירידה במשקל, ניקוי גוף ושליטה בסוכר
זה המקום הנכון! אם אין לך זמן לקרוא, אפשר לדבר או להתכתב עם נציג ולקבל תשובה מהירה.  

רק כמה פרטים ואנחנו חוזרים אלייך >

  מבטיחים שלא נציף את תיבת המייל שלך, ותמיד ניתן להסיר את עצמך בקליק אחד

  האתגר האמיתי שלך היום הוא לנהל אורח חיים נכון, כזה שיעניק לך אושר וחיוניות לאורך זמן. ⭐️⭐️ההרשמה לסדנאות פתוחה! יש לך הזדמנות להתחיל מחדש ממש עכשיו⭐️