8 סיבות מדוע יוגה כל כך טובה עבורך:

יוגה היא דרך חיים, יותר משיטת הוראה או תרגול. חשפו את עצמכם לאורח חיים ותרבות שנוגע בטכניקות מדיטציה וכלל הרגלי אכילה בריאים, הרגלי רחצה, אינטראקציה חברתית ועבודה. הפילוסופיה שלה מושרשת בתרבות פיזית של בריאות ורווחה שעדיין מודגשת כיום בנסיגות היוגה ומסבירה מדוע למעלה מ- 15 מיליון אנשים בעולם עוסקים כיום במסורת עתיקה זו. לכל אסאנה של יוגה (תנוחה) יש שם שונה וכולל תנוחות עומדות, פיתולים יושבים, כיפוף אחורי, איזון זרועות, היפוכים ותושבות ליבה. לדוגמא, הכלב הפונה כלפי מטה, נאמר כשלעצמו להרגיע את המוח, להמריץ את הגוף, לשפר את העיכול, לחזק את הזרועות והרגליים ולהיות טיפולי ללחץ דם גבוה. למרות שהיתרונות הללו מגיעים כמספר התנוחות, תרגול היוגה בכללותה מספק יתרונות רבים יותר ממה שאפשר לחשוב…

1. מוריד מתח ומשפר את מצב הרוח יש שיטות יוגה שמשתמשות בטכניקות מדיטציה ספציפיות, שממקדות את הנפש בנשימה שלך כדי להרגיע את ‘פטפוט התודעה’ התמידי, מקל על לחץ ומאפשרים לך להרגיש רגוע. תרגול טכניקות נשימה אלו על בסיס יוגה ומדיטציה יכול גם להגביר את רמות החמצן למוח, ולהותיר אותך מרוצה ומאושרת יותר בחיי היומיום.

2. מגביר את האמון מלבד הערכים הרוחניים המרוממים, מעשה המדיטציה יכול למעשה להגביר את הביטחון העצמי שלך. התהליך פועל על ידי שחרור מתח מתודעתך, כך שתוכל להרגיש בטוחים בגופך הגופני. ללא צורות חרדה כלשהן, אתה מסוגל ליצור קשר פנימי עם עצמך. הדבר בא לידי ביטוי בתפיסתך את הזולת ויעזור לשפר את מערכות היחסים שלך על ידי שיפור החמלה והמודעות.

3. מוריד את הסיכון לפציעה פעילות גופנית כמו ריצה היא לרוב סדרה של תנועות מהירות ועוצמתיות, מה שאומר שהמאמץ הוא במקסימום ויש סיכון גבוה יותר לפציעה ומתח שרירים מוגבר. לעיתים קרובות פעילות גופנית מאומצת מעוררת חוסר איזון של קבוצות שרירים מנוגדות, ואילו היוגה מתרכזת באיזון פעילות זו. התאחדו את גופכם ונפשכם בחופשת יוגה וכושר אשר תאפשר לשלב אימונים עזים יותר עם יוגה בעלת השפעה נמוכה.4. עוזר לך לרדת במשקל עודף משקל הוא סימן לכך שיש חוסר איזון בחיי היומיום שלך ותורם עיקרי לעלייה במשקל הוא לחץ עודף. תרגול יוגה מאפשר לך להביא תחושת רגיעה עמוקה לגופך ולנפשך, עוזר לך להילחץ ומאפשר לך לרדת במשקל באופן טבעי.

5. מגביר את הגמישות לעתים קרובות אנשים אומרים שהם לא מספיק גמישים לעשות יוגה. האמת, לא משנה כמה השרירים שלך צמודים כמו שאסאנות יוגה עובדות על ידי מתיחת שרירים בבטחה ועוזרים לך לתרגל אותם הלאה. יתר על כן, היוגה מותחת גם רקמות רכות אחרות בגוף כמו רצועות וגידים, מגדילה את טווח התנועה במפרקים ומאפשרת לך להסתובב בצורה חופשית יותר.

6. משפר את טונוס וכוח השרירים אסאנות יוגה רבות משפיעות בצורה עמוקה על כוח פלג הגוף העליון, כמו הכלב כלפי מטה ומעלה, בעוד הקרש מתמקד בליבה שלך. באופן דומה, תנוחות עמידה מחזקות את שרירי הרגל העליונה ואת הגב התחתון. בעיקרו של דבר כל תנוחה תחזק איזור בגוף אם היא מתאמנת בצורה הנכונה, מבלי להפעיל לחץ יתר על קבוצות שרירים ספציפיות.

במהלך הסדנה במצפה אלומות,
נציע לכם התנסות ביוגה, גם אם אינכם עוסקים בספורט כלל, ולמי שכבר התנסה תכלו לקבל הנחייה ממדריכה יוגה שמנחה סדנאות במצפה אלומות כבר מעל עשור.

אשמח לקבל מידע נוסף על הסדנאות