מזון טבעוני, טרי, אורגני, חי RAW FOOD

שם המחבר: חוות הבריאות “מצפה אלומות”

Raw food
תזונה נכונה היא אחד מן העקרונות המנחים לשמירה על בריאות הגוף ותקינותו.

תזונה נכונה, לא רק שמסייעת לנו לרדת במשקל, אלא תזונה נכונה היא אמצעי המסייע לנו לשמור על אורח חיים בריא ומאוזן.

בחוות הבריאות “מצפה אלומות”, תזונה נכונה היא לא רק השקפת חיים אלא דרך חיים.
אנו מאמינים כי, תזונה לקויה היא שורש כל מחלותינו, וכי תזונה נכונה היא החיסון הטבעי והמזור הטוב ביותר להתמודדות בריאה עם מחלות ומכאובים.

העולם המערבי, גדוש בשפע של מוצרי מזון מעובדים ולא טבעיים, המכילים כמויות מסחריות של שומן, נתרן, סוכר מזוקק, חומרים משמרים וחומרי טעם וצבע, רכיבים, אשר הופכים את מזוננו הבסיסי, למזון מעובד וריק מכל תוכן תזונתי אמיתי, אך עשיר בחומרים המסכנים את בריאותינו.
הפיתויים הקולינאריים הללו, העוטפים את חיינו, גורמים לנו להכניס אל גופינו מזונות עתירי שומן, המאלצים אותנו להיכנס למשטר של דיאטות, ולמלחמה בלתי פוסקת על המשקל, עובדה העשויה להיפתר באחת, באמצעות שינוי אורח חיים, ומעבר אל תזונה נכונה ובריאה.

בחוות הבריאות “מצפה אלומות”, דוגלים בשיטת תזונה נכונה ואורגנית, המבוססת על פילוסופיית הריפוי הטבעית של דוקטור אן ויגמור, הטוענת כי הדרך לריפוי כל מחלותינו טמונה בידינו, וזאת, באמצעות תזונה נכונה, טבעית ובריאה.
בבסיס השיטה, עומדים שלושה עקרונות תזונתיים מובילים, המושתתים על: מזון טבעוני ואורגני.

מדוע דווקא RAW FOOD ?
תזונה נכונה היא תזונה המכילה את כל המינרלים, הויטמינים, האנזימים והכלורופיל, המצוי באבות המזון. מזון, אשר בושל בטמפרטורה העולה על 48 מעלות צלזיוס, הינו למעשה מזון מת וריק מתוכן, המאבד את כל רכיביו החיוניים, לרבות: אנזימים, מינרלים וויטמינים, המסייעים לגופינו להתגבר על מחלות ולשמור על בריאותנו.
לפיכך, חלק מהותי בתזונה המיושמת, בחוות הבריאות “מצפה אלומות”, מושתת על עיקרון יסודי זה ומורכב ממזון חי, טבעוני ואורגני.

יסוד נוסף, המהווה חלק בלתי נפרד מהתפריט התזונתי של חוות הבריאות “מצפה אלומות” המושתת על תזונה נכונה וטבעית, הוא שתיית מיץ עשב החיטה.
שתיית מיץ עשב חיטה על בסיס יומי, היא סגולה לבריאות.
מיץ עשב החיטה הינו עשיר באנזימים, כלורופיל, מינרלים, חלבונים, חמצן, שומן וסיבים תזונתיים.
סגולותיו המרפאות של מיץ עשב החיטה הינן רבות.

ראשית, מיץ עשב החיטה מסייע בניקוי וטיהור רעלי הגוף (טיהור הכבד והדם), ואגב כך מסייע לחיזוק המערכת החיסונית של הגוף ולהתחדשות התאים בגוף.

שנית, עשב החיטה הינו בעל תכונות אנטי בקטריאליות, הוא אנטי ויראלי ואנטי דלקתי (דלקת חיצונית או פנימית) כמו כן הוא מכיל אחוז גבוה של אנטיאוקסידנטים.

שלישית, מיץ עשב החיטה מסייע במניעת סרטן, בהפחתת רמות הכולסטרול בדם, באיזון רמות הסוכר בדם (בעיקר לסובלים ממחלת סכרת) ובהורדת לחץ הדם. מיץ עשב החיטה, משפר את הפוריות ומסייע בהתמודדות עם מחלות, כגון: פסוריאזיס, אקנה, מחלות המעי הגס, דלקות פרקים וחיטוי פצעים.

מיץ עשב החיטה, יעיל נגד עצירות, מסייע בהתמודדות עם כאבי אוזניים, חניכיים, ברכיים, מסייע בריפוי דלקות וגינאליות, ומזין את עור הפנים.
זאת, ועוד שורה של מעלות וסגולות המצויות במיץ עשב החיטה, הם שהפכו אותו לחלק בלתי נפרד מהתפריט התזונתי של חוות הבריאות “מצפה אלומות”, הדוגלת באורח חיים בריא ומאוזן, המושתת על תזונה נכונה.

מדוע דווקא ירקות ?
בחוות הבריאות מצפה אלומות מאמינים כי החלק הארי בתפריט התזונתי היומי חייב להיות מבוסס על ירקות.
ירקות, הם מקור לכלורופיל, מינרלים, וויטמינים, ולפיכך, על תזונה נכונה ובריאה להיות עשירה בירקות, לרבות: עלים ירוקים , מלפפונים, ארוגולה, תלתן, אלפלפה, לפת, סלק, נבטים (נבטי חמניה, נבטי ברוקולי, נבטי חילבה, נבטי כוסמת ועוד), גזר, צנון ועוד.

מרכיבים חיוניים נוספים, הנמצאים בתפריט התזונתי של מצפה אלומות, הם: פירות, קטניות, מיני דגנים, אגוזים ושקדים, וזרעים שונים.
אנו מאמינים, בתפריט עשיר ומגוון, הטעים לחיך ולעין, אשר מכיל גם דברי מתיקה ושונים, המבוססים על רכיבים אורגניים, טבעיים המבוססים על רכיבים אורגניים וטבעיים.

צירופי מזון נכונים:
אנו בחוות הבריאות מצפה אלומות, מאמינים כי תזונה נכונה מתחילה בצירופי מזון נכונים, המתחשבים בתהליכי העיכול השונים של סוגי מזון שונים, ועל הפרדה בסיסית בין מזון חומצי למזון בסיסי, ירקות, עמילנים, שומנים וחלבונים.

צירופי מזון אלו, נלמדים בסדנאות של תזונה נכונה ובישול המתקיימות בחוות הבריאות “מצפה אלומות”, וכך למעשה הופכות את התיאוריה לפרקטיקה נרכשת.

אילו מזונות מודרים מהתפריט ?
בחוות הבריאות “מצפה אלומות” מודרים מזונות אלרגניים, לרבות: חלב ומוצריו, לחם ומוצריו, ביצים, בשר, עוף ודגים.
מעבר לכך, מודרים מזונות העשירים בסוכרים מזוקקים, שומנים רוויים ושומנים תעשייתיים (לרבות שומן טראנס) ומזונות ממכרים, כגון: שוקולד וחטיפים מלוחים, אלכוהול, קפה וניקוטין.
שכן, כשם שאורח חיים בריא, המושתת על תזונה נכונה, עשוי להטיב עם גופינו, כך גם אורח חיים המושתת על תזונה לקויה, עשוי להזיק לגופינו ולהוות מצע נוח להתרבות של חיידקים ומחלות.

לסיכום, תזונה נכונה היא הסוד לחיים בריאים וחיוניים, נטולי מחלות ומכאובים. חוות הבריאות “מצפה אלומות” מעניקה לכם את הכלים ליישום אורח חיים בריא המושתת על תזונה נכונה, אורגנית וטבעית הנרכשת, במהלך השהות בחווה במגוון של סדנאות והרצאות על תזונה נכונה, המועברות על ידי צוות מקצועי, אדיב ומנוסה.
בואו לעבור חווית חיים מתקנת ומעשירה אשר תהפוך את אורח חייכם לבריא וטבעי יותר, וזאת הודות לפרקטיקה של תזונה נכונה וטבעית.