פילאטיס ובריאות

אורח חיים יושבני אינו בריא לאף אחד ומשבר הקורונה הפך רבים לבטטות כורסה שאינן מתפקדות כמעט. מי שמנסה לחזור לכושר יודע שהוא חייב לעשות זאת בהדרגה משום שהסטגנציה פגעה במצבו הכללי של הגוף כולו, לא רק סבולת לב-ריאה ומאסת שריר. כדי לחזור לשגרה מומלץ לנסות דרך חדשה שתחזיר אתכם לתפקוד תקין וגם תשפר את הבריאות שלכם בו זמנית. מכל שיטות האימון המומלצות בשנים האחרונות לאנשים עסוקים מדי מכדי לתרגל באינטנסיביות, פילאטיס הפך לפתרון הטוב ביותר להנעת הגוף ותיקון בעיות. אם אין לכם זמן או סבלנות לעשות יוגה או ללכת למכון כושר, ואתם זקוקים למשהו שמפעיל את הגוף יותר מאשר הליכה, פילאטיס הוא התשובה.

פילאטיס ובריאות

כיצד אפשר לשפר את התרגול של פילאטיס?

כבר שנים רבות יודעים כל מי שמתאמן בשיטה זו ומטופל בה לבעיות תנועה שונות שזוהי הדרך הטובה ביותר לשפר את כל המדדים שלכם – זרימת הדם, בניית שרירים וגמישותם, יציבה ושיווי משקל ותפקוד כללי. מי שמעריך את התחושה הנמרצת, הכושר והיכולת המשופרת של התנועה וזרימת הדם נוטה להעמיק בדרך כלל את ההיכרות שלו עם השיטה. קורס פילאטיס ברמות שונות המותאם לכל מטרה מוצע למי שרוצה לדעת יותר, לטפל בעצמו ואף באחרים. קורס כזה נותן לכם הסברים למה אתם מבצעים כל תרגיל וכיצד לשפר אותו ולהתקדם לבד בקצב שלכם.

מחויבות לאורח חיים בריא

רבים רוצים לנהל אורח חיים בריא שכולל תנועה גופנית וכושר, יחד עם שיטות אימון רכות יותר שמטפלות בשלל המיומנויות של הגוף, כמו יציבה וטווחי תנועה מוגבלים. התנועה וההיבטים הפיזיים של הבריאות דורשים התייחסות רצינית, אבל מטבע הדברים דווקא שם אנשים נכשלים באימוץ הרגלים נכונים יותר של תנועה. המלצת רופאים ואנשי מקצוע בתחום היא לא להגזים ולא להתחיל בבת אחת במשטר אימונים קיצוני, גם משום שזה לא יעניק לכם את כל ההטבות שאתם מחפשים. כושר גופני משופר אינו כל מה שהגוף זקוק לו. כאן מגיע הפילאטיס ומוסיף לכם הרבה יתרונות שכדאי לנצל.

מה נותן לכם פילאטיס ואיך?

השיטה עובדת בדרך מסוימת על הפעלת השרירים המייצבים כדי שהגוף ילמד להשתמש בשרירים שלו בכלל ובדרך הנכונה. לא תמיד יודעים לנוע נכון וזה עולה לנו בכאבי שלד ומפרקים, חוסר מרץ וערנות, תנועה מוגבלת ונוקשות במקום גמישות. כמו כן, השיטה עוזרת להפחית לחץ מעמוד השדרה ולהעביר את העומס לשרירים שאמורים לתמוך בו ובשלד, וכשעושים את זה נכון זה מביא לשינוי מוחלט גם ביציבה וגם בדרך שבה נעים. המטרה, אם כך, היא ללמד אותנו לנוע נכון ולהפחית את הלחץ המזיק על איברים שונים במקום להשתמש בשרירי הליבה והיציבה. זה לא מתיש ומייגע כמו שנהוג לחשוב, משום שדרך העבודה נכונה יותר ואינה מזיקה, כך שמשיעור כזה יוצאים אפילו נמרצים ומלאי חיוניות רבה יותר במקום להיות סחוטים.