פטריית קנדידה

קנדידה – מקורותיה ודרכי הטיפול הטבעיות בפטרייה

חוות הבריאות “מצפה אלומות”, מספקת מענה טיפולי הוליסטי שלם, לטיפול בחיידקי פטריית קנדידה, ומאפשרת לאנשים המבקרים בה, לסגל לעצמם אורח חיים בריא וחיוני יותר, ומעל לכל זאת, היא נותנת לכם את הכלים, להתמודדות בריאה וחיובית יותר עם קצב החיים המודרני.

שיטת הטיפול המקיפה לטיפול ב פטריית קנדידה, על פי חוות הבריאות- “מצפה אלומות”
“מצפה אלומות”, היא חוות בריאות חלוצית וייחודית מסוגה בישראל, המבוססת על פילוסופיית הריפוי הטבעית של ד”ר אן ויגמור, הרואה את הגוף, הנפש והרוח כמכלול. שיטה זו, מציעה לסגל אורחות חיים אלטרנטיביים וטבעיים, הניזונים מהמוטו: “היה אתה הרופא של עצמך” ו”יהיו מזונותיך תרופותיך”(היפוקראטס).כחלק מאותה תפיסה אנו מאמינים כי ביכולתו של הגוף האנושי ומערכותיו השונות להתמודד בעצמו עם פטריית קנדידה.
התכלית העיקרית של החווה,היא להעניק כלים פרקטיים ולסגל אורחות חיים בריאים, המבוססים על שיטתה של ד”ר אן ויגמור, זאת באמצעות חוויה חד פעמית ומקיפה, המשלבת בין סדנאות שונות ומגוונות על תורת תזונת ה- Raw Food הטבעית-אורגנית, הדוגלת באכילת מזון לא מבושל, בתפריט עשיר באנזימים, מינרלים וויטמינים, צום מיצים ושתיית מיץ עשב החיטה, לבין, סדנאות המעודדות את “ניקוי הרעלים המנטאליים והנפשיים”, כגון: מדיטציה, דמיון מודרך, טאי צ’י, תראפיה, חשיבה חיובית סדנאות צחוק ועוד. בהתמודדות משותפת של גוף ונפש ניתן למגר מגופנו את הצרה שנקראת פטריית קנדידה.

אחד מהיעדים העיקריים של מצפה אלומות, הוא לסייע לאנשים הסובלים מבעיות בריאותיות ומחלות כרוניות, ולהנחיל להם את הכלים הערכיים והפיזיים של שיטת הריפוי העצמית, המכוונת לכך כי, האדם אמון על גופו ולכן אמון על הטיפול בו, ועל תהליך ריפויו.
חוות הבריאות, “מצפה אלומות”, מספקת את המענה הטיפולי הכולל, המסייע לחיזוק המערכת החיסונית, לניקוי רעלים, לטיהור הגוף ולהפגת מתחים, ובשיטתה עשויה לסייע לאנשים הסובלים מבעיות במערכת העיכול, לרבות פטריית קנדידה, באמצעות שלוש דרכים:

הידרוקולוניק- שטיפת מעי עמוקה:
טיפול שהוכח כיעיל במלחמה נגד חיידקי פטריית קנדידה, הוא טיפול ההידרוקולוניק, שמשמעותו שטיפת המעי הגס, באמצעות חוקן. משך שנים, נחשף המעי הגס, לגורמים מזיקים, כגון: תזונה לקויה, תרופות, חומרים כימיים ועוד, אשר עודדו את ייצורו של חומר רירי, שמטרתו להגן על הגוף. אולם, הבעיה צצה משחומר זה, מתחיל להידבק לדפנות המעיים, ומאיים לסתום את המעבר, דבר שגורר אחריו את הצטברותם של חומרים רעילים, גזים, חומרים מזהמים, צואה ולשגשוגם של חיידקי פטריית קנדידה.
בשיטת ההידרוקולוניק, מוחדרים מים אל המעי הגס, תוך שימוש במשאבה בלחץ נמוך, המנקזת את כל הרעלים, הרירית העודפת, והחומרים המזיקים שנצטברו במעי, ולמעשה מסייעים לעורר את ניקוי הדם, הכבד ומערכת הלימפה. מלבד יעילותה של שיטה זו, המאפשרת את הפרשתה של פטריית קנדידה מן המעי החוצה, במצפה אלומות, ישנו טיפול חדשני ויעיל במיוחד של הידרוקולוניק, שבו מבצעים השתלה של מיץ עשב החיטה ישירות למעי הגס, המונע מפטריית קנדידה, להמשיך ולהתפתח באזורים שונים בגוף.

שתיית מיץ עשב החיטה ומזון אורגני:
במצפה אלומות מעודדים את שתיית מיץ עשב החיטה, הידוע, כעשיר בכלורופיל ובבטא קרוטן, ובסגולותיו המרפאות, כגון: טיהור רעלי הגוף וחיזוק המערכת החיסונית, טיהור הכבד, ואף ריפוי סרטן הקיבה. שיטת התזונה המונהגת במצפה אלומות, הנה עשירה באנזימים ומרכיבים אורגניים חיוניים, התורמים לעידוד הפרשתם של הרעלים המזיקים, שפולטים תאי הקנדידה, אל גופנו, ומביאה לחיטויים. פטריית קנדידה מפרישה וניזונה מרעלים וכימיקלים שונים שמפריש גופנו לכן חשוב ניקוי הגוף.

שינוי דפוסי חשיבה שליליים, מנוחה נפשית והפגת מתחים:
חוות הבריאות – “מצפה אלומות”, מקיימת סדרה של סדנאות, שמטרתן לסייע לניקוי וטיהור הגוף והנפש, באמצעות: תרפיה, טאי צ’י, פילאטיס, סדנאות צחוק חשיבה חיובית ועוד, התורמות להפגת מתחי היום יום, אשר ידועים כגורמים המחוללים פטריית קנדידה.

קנדידה והפרת האיזון במערכות הגוף:

חיידקי קנדידה ומערכת העיכול:
מערכת העיכול היא אחת מן המערכות החשובות הפועלות בגופינו. מערכת העיכול אמונה על פעילות הפירוק, הספיגה והסילוק של מיני מזונות, שתייה וחומרים הנכנסים אל תוך קיבתנו היא לא מפרקת את הקנדידה.
מחד גיסא, המעי הגס, אחראי על פירוק, ספיחה וספיגה של החומרים המזינים, המגיעים אליו באמצעות פירוקם למולקולות, והחזרתם אל מחזור הדם, כגון: מינרלים, ויטמינים, חלבונים, מלחים ועוד.
מאידך גיסא, המעי הגס, אחראי על פירוק וסילוק החומרים הרעילים, החוצה מן הגוף, כגון: חומרים מזהמים, גזים וחומרי צואה, וכך מגונן על גופינו, מפני חדירתם של וירוסים ומזיקים.
האיזון האקולוגי, במערכת העיכול של גופינו, נשמר, כאשר פועלים באופן דואלי ושווה שני סוגים של חיידקים. חיידקי מעיים טובים, מסוג: הלקטובצילוס (LACTOBACILLUS) והביפידובקטריה ( BIFIDOBACTERIAׂ), וחיידקי מעיים רעים, מסוג קנדידה.
קנדידה, או בשמה המלא: קנדידה אלביקנס (CANDIDA ALBICANS) הינה פטריית שמר, הדרה דרך קבע, במערכת העיכול של גופינו, הוא המעי הגס, ולעיתים נמצאת גם, בחלל הפה והגרון, ובמערכת המין. פטריית קנדידה תגרום ל”בעיות” מרגע שגופנו מאבד את השליטה והריסון הטבעי עליה.
כאשר, רמת ה- P.H במערכת העיכול שבגופינו, הנה מאוזנת אזי תתקיים פעילות מעיים תקינה והרמונית בין חיידקי המעיים הטובים והרעים, עובדה אשר תסייע בתהליך העיכול והפירוק של המזון, בתהליך ייצור האנזימים והוויטמינים בגוף, ומעל לכל זאת, תסייע במניעת התרבות החיידקים המזיקים לגוף, לרבות פטריית קנדידה, דבר שלבטח יבטיח את ההגנה על המערכת החיסונית של הגוף.
מנגד, כאשר רמת ה- P.H במערכת העיכול שבגופינו אינה מאוזנת, מופר האיזון בין חיידקי המעיים הטובים והרעים, מצב המאפשר את התרבותה של פטריית קנדידה, התפשטותה ונדידתה למערכות הגוף השונות, מצב הנקרא בז’רגון הרפואי: “קנדידיאזיס”.
הנזק האלים שמחוללת פטריית קנדידה, בעת נדידתה, נובע בגין העובדה הפשוטה, כי היא מייצרת רעלים, המשבשים את הפעילות הנורמאלית של מערכת העיכול, ובכך פוגעת בתפקוד המערכת החיסונית של הגוף, ואף גורמת להתפתחותן של מחלות. פטריית קנדידה היא מעין טפיל טבעי השוכן דרך קבע בגופנו.

קנדידה וסרטן המעי

הקשר בין מחלות סרטניות לבין זיהום של פטריית קנדידה הנו נושא נפוץ במחקרים רפואיים רבים ובמקרים רבים נשאלת השאלה מי היה קודם? מה גרם למה? חלק מהחוקרים והרופאים סבורים שהזיהום הנגרם על ידי הפטריה ושיגשוגה במערכת העיכול ובמעי יכול לגרום לשינויים מבניים בתאי הגוף ובעקר בתאי המעי שם אוהבת הפטריה לשכון. השינויים הללו יכולים להוות גורם המפר את האיזון של חלוקת התאים בגוף. בשורה תחתונה, כיום עדיין אין הוכחה חד משמעית לכך שקנדידה מהווה גורם ישיר להתפתחות סרטן המעי הגס אולם קיים קשר ברור ויש לקחת זאת בחשבון.

פטריית קנדידה

אילו תסמינים מצביעים על הופעתה של פטריית קנדידה?

ניתן לחלק את התסמינים הגופניים המתחוללים בעת התפשטות פטריית קנדידה בגופינו, לחמישה ליקויים עיקריים:
1. ליקויים במערכת העיכול, המתבטאים בהופעת: גזים, שלשולים, כאבי בטן, עצירות, עוויתות במעיים, ועוד.
2. ליקויים במערכת השתן והמין, המתבטאים בהופעת: דלקות וזיהומים חוזרים בשלפוחית השתן, גרד, ירידה בליבידו, ועוד.
3. שיבושים הורמונאליים, המתבטאים ב:תת פעילות בלוטת התריס, מחזור לא סדיר, כאבי מחזור, עצבנות, מתח ועוד.
4. ליקויים במערכת העצבית, המתבטאים בהופעת: דיכאון, עצבנות, מצבי רוח, היפראקטיביות, חוסר ריכוז ועוד.
5. ליקויים במערכת החיסונית של הגוף, המתבטאים בהופעת: כאבי שרירים ומפרקים, דלקות פרקים, אלרגיות למזון, דלקות בסינוסים, ועוד.

האם ניתן לאבחן את פטריית הקנדידה?
וודאי, כיום, ישנן שתי דרכים עיקריות, שבאמצעותן ניתן לאבחן את התפשטותה של פטריית קנדידה בגופינו: האחת, נעשית באמצעות תרבית צואה, והשנייה, נעשית באמצעות בדיקת רמת נוגדני הקנדידה בדם.
חשוב לציין כי אבחון מוקדם של קנדידה, עשוי לסייע במיגור תופעות הלוואי ומניעת התפשטות הקנדידה בגופינו, על ידי דיאטה מבוקרת העוצרת את התפשטות הקנדידה בגוף.

מהם הגורמים המסייעים לשגשוג פטריית קנדידה בגופינו?
הגורמים העיקריים, שנמצאו כקטליזטורים מובהקים להתפשטות נוחה של קנדידה בגופינו, הנם:
1. נטילה ממושכת של אנטיביוטיקה, תרופות וסטרואידים, הפוגעים באיזון הטבעי הנמצא במערכת העיכול, ומחלישים את חיידקי המעיים הטובים.
2. נטילת הורמונים וגלולות נגד הריון.
3. תזונה לא נכונה, המורכבת מצריכת יתר של סוכרים ושמרים (בצקים, מאפים ומתוקים), המעודדים את התרבותה של פטריית קנדידה, הניזונה ממזונות אלה.
4. מתח ולחץ נפשי- הגורמים להפרשת הורמון בשם קורטיזון, המקפיץ את רמות הסוכר בגוף, ומעודד את התרבותה של פטריית קנדידה בגוף.
5. זיהום סביבתי.

כיצד ניתן לטפל ולרפא קנדידה?

הקריטריונים המסייעים לעצירת התפתחות פטריית קנדידה, ובסופו של תהליך, לדיכוי התפשטותה ולירידת רמותיה בגוף, נשענים על ארבעה מרכיבים בסיסיים של תזונת הגוף והנפש:
1. תזונה נכונה ומבוקרת, והימנעות מסוכרים מזוקקים, פחמימות ושמרים.
2. הימנעות מצריכת אלכוהול.
3. הימנעות מצריכת מזונות, חומרים ומשקאות ממריצים, כגון: תה, קפה, קולה, סיגריות ושוקולד.
4. פעילות התורמת להפגת המתח והלחצים היומיומיים.

אדם שאובחן כסובל מקנדידה, יאלץ לסגל לעצמו כללי אכילה בסיסיים, נכונים ובריאים, השונים בתכלית מהרגלי האכילה שלו בעבר, וזאת על מנת להאיץ את השינויים הביוכימיים הרצויים בגוף, לצורך השבת האיזון האקולוגי למערכת העיכול, עובדה המקבלת את ביטוייה בהופעה של רמות גבוהות של חיידקי מעיים טובים, אל מול רמות נמוכות יותר של חיידקי המעיים הרעים.
כמו כן, מדובר בתהליך האורך מספר חודשים, המחייב ייעוץ של רופא ותזונאי, אולם דבקות בתהליך, מצביעה על תוצאות חיוביות ואופטימיות, המאפשרות למגר את התפשטות פטריית קנדידה, ולהחלשתה.

לסיכום: המפתח לניצחון חיידק פטריית קנדידה, טמון בשינוי אורחות החיים וסיגול הרגלי תזונה בריאים ונכונים, לגוף ולנפש.
ביקור בחוות הבריאות “מצפה אלומות”, הוא חוויית חיים מתקנת, המקנה למבקרים בה, את הכלים הדרושים להתמודדות בריאה עם קצב החיים המודרני, בהיבט הפיזי והנפשי, ואת היסודות הנכונים לתזונה נכונה, המסייעת לנצח את חיידקי פטריית קנדידה.