עכשיו זה סופי!

הסוף לשומן טראנס בארה”ב

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) הודיע כי השומן המלאכותי יוסר מהמדפים וכך ייעלם לגמרי מחייהם של האמריקאים.
ששומן טראנס המכונה גם שומן “מסוכן”, הוא למעשה שומן צמחי סינתטי, שעובד וחומצן בתהליך תעשייתי, והפך משומן “טוב” לשומן “מוצק מסוכן”.

שומן הטרנס, מפריע לגוף לנצל את חומצות האמינו ושומני האומגה, בדיוק כפי שחומצות שומן רווי פועלות. כמו כן, על גבי תווית הערכים התזונתיים, הוא מופיע כשומן רב בלתי רווי, ובכך, מתעתע אנשים רבים (משום שלמעשה הוא שומן רווי).
שומן טרנס ידוע כמחולל מחלות, כגון: סכרת, טרשת עורקים וסרטן.
ימצא לרוב במוצרי מזון מעובדים, קפואים ומהירים, כגון: חטיפים מלוחים, מרגרינה, עוגיות, ממתקים, פוקפורן, צ’יפס, קרקרים, עוגות, דברי מאפה, אבקת מרק, ממרח שוקולד, שמני טיגון, חמאת בוטנים ועוד.

אז איזה שומנים טובים לנו ואיזה לא אתם שואלים?
אנחנו נותנים לכם את כל התשובות..
1. שומן רווי – בשר, עוף, ביצים, מוצרי חלב, ואף במזון מהצומח, כגון שמן דקלים, קוקוס וקקאו (המכונים גם שומן מוקשה). אבקת מרק, גלידות, ופלים, דברי מאפה, שוקולד, מרגרינה, חמאה, ועוד היד נטויה. המכונה גם “שומן רע”, הוא למעשה שומן מוצק. צריכה מוגברת של שומן רווי, עשויה לגרום לעלייה של רמת הכולסטרול “הרע בדם” (LDL), וכתוצאה מכך להיווצרות פלאק על גבי דפנות העורקים, עובדה החוסמת את המעבר בעורקים.
2. שומן רב בלתי רווי – המכונה גם “שומן טוב”, הוא למעשה שומן ניגר. חומצות השומן הללו, חיוניות לפעילות תקינה של מערכות שונות בגוף. כמו כן, שומן רב בלתי רווי (אומגה 3,6) מסייע להפחתת כמות הכולסטרול הרע בדם (LDL), ולהעלאת רמת הכולסטרול הטוב בדם (HDL), לבריאות הלב ולמניעת טרשת עורקים, למניעת דיכאון, לבריאות המפרקים ולהגברת שריפת השומנים בדם . יחד עם זאת חשוב לזכור, כי יש לצרוך חומצות שומן אלו, בצורה מאוזנת ומבוקרת.
שומן רב בלתי רווי נמצא במזונות המכילים אומגה 3 ואומגה 6, לרבות: שמן או זרעי שומשום, חמניות, שקדים, אגוזים, תירס, כותנה, סויה וחריע, וכמובן מצוי בדגים.
3. שומן חד בלתי רווי – דגים, אבוקדו, שמן קנולה, זיתים, שמן זית, בוטנים, אגוזים ושקדים. המכונה גם “שומן טוב”, הוא שומן המסייע להפחתת רמת הכולסטרול הרע (LDL) ורמת הכולסטרול הכללית בדם, וכך למעשה מגונן על הלב. לפיכך, מומלץ כי מרבית השומן בתפריט התזונתי יורכב משומן חד בלתי רווי.

אנו, בחוות הבריאות “מצפה אלומות”, מקנים את הכלים הבסיסיים לרכישת אורח חיים בריא יותר והרגלי תזונה נכונים, המדירים מזון המכיל שומן רווי וחומרים אלרגנים (לרבות שומן טרנס), וכך מסייעים לאנשים הסובלים מרמות גבוהות של שומן רווי בדמם, כמו גם כולסטרול גבוה, טריגליצרידים, ועוד.

היי, אנחנו בית הבריאות אלומות , נעים להכיר!

אם חיפשת מידע על סדנאות סוכרת, סדנאות ירידה במשקל, ניקוי גוף ושליטה בסוכר
זה המקום הנכון! אם אין לך זמן לקרוא, אפשר לדבר או להתכתב עם נציג ולקבל תשובה מהירה.  

רק כמה פרטים ואנחנו חוזרים אלייך >

    מבטיחים שלא נציף את תיבת המייל שלך, ותמיד ניתן להסיר את עצמך בקליק אחד

    האתגר האמיתי שלך היום הוא לנהל אורח חיים נכון, כזה שיעניק לך אושר וחיוניות לאורך זמן. ⭐️⭐️ההרשמה לסדנאות פתוחה! יש לך הזדמנות להתחיל מחדש ממש עכשיו⭐️