ניקוי רעלים

ניקוי גוף,  ניקוי רעלים,  ניקוי כבד
את מה בדיוק אנחנו מנקים?
ואיך עושים את זה נכון?  / רחל אנטמן -יועצת לאורח חיים בריא ומומחית לניקוי רעלים בחוות הבריאות מצפה אלומות

מהם הרעלים ומהיכן הם מגיעים לגופנו?

רעל הוא כל חומר המפריע לתפקודו התקין של הגוף ושהיה ממושכת שלו עלולה לגרום לו לנזק בריאותי.

בתהליך חילוף החומרים הטבעי בגופנו, נוצרים רעלים אורגניים וחומרי פסולת שהגוף יודע לפרק ולפנות. אלה חומרים שהגוף מכיר ויודע לנטרל אותם. בגופנו יש אנזימים שמתאימים כמו “מפתח למנעול”, רק למזון שמגיע מהטבע.

הרעלים שלגוף קשה לפנות, אלה חומרים שזרים לו והם מגיעים בעיקר מבחוץ. הגוף שלנו חשוף לרעלים על בסיס יומיומי בעיקר ממזון תעשייתי מזוקק ומעובד שמכיל חומרים משמרים, שמנים מזוככים שומנים מוקשים, צבעי מאכל, מים לא נקיים, חומרי הדברה, ועוד חומרים שגופנו לא מכיר מטבעו. אך לא רק מהמזון, הרעלים נמצאים במוצרי קוסמטיקה וקרמים שאנחנו מורחים על העור, באריזות המזון, במים שאנחנו שותים ובאוויר שאנו נושמים.

יכולת הגוף למנוע מחלה ולהבריא ממחלות, מותנית בפירוק של חומרי פסולת שהצטברו בתאים.

 

איך הגוף מתמודד עם כמות הרעלים הגדולה? יש לגוף מערכות ניקוי לפינוי הרעלים:

 • מערכת העיכול: הכבד, המעי הגס
 • מערכת הנשימה: הריאות
 • מערכת השתן: הכליות
 • מערכת הלימפה
 • מערכת המין הנשית
 • הדם
 • העור, השיער

הבעיה מתעוררת כשהגוף יוצא מאיזון, וקצב חדירת הרעלים לגופנו גדול מקצב הניקוי. גופנו לא תוכנן להתמודד עם כמות כה גדולה ואפקט מצטבר של רעלים. הדרך של הגוף להתגונן מפני אותם רעלים, היא לבודד אותם ולאגור אותם ברקמת השומן שלנו. לאורך זמן זה יכול לבוא לידי ביטוי בכאבי ראש, עייפות כרונית, פריחות ואלרגיה בעור, דלקות פרקים, קשיי ריכוז וירידה בזיכרון ועוד מחלות כרוניות נפוצות.

כל המחלות, יהיה שמן אשר יהיה, הן ביטוי של מחלה אחת – הרעלה עצמית!

הרעלים מתחלקים לשני סוגים:  רעלים מסיסי מים ורעלים מסיסי שומן.

 כשאומרים “ניקוי רעלים”, מדובר ברעלים מסיסי שומן וזה האתגר האמיתי של הגוף!

רעלים מסיסי שומן מסוגלים לפעפע דרך הממברנה השומנית אל תוך התאים.

כל הרעלים מסיסי המים לא יכולים לחדור לתאים ולא מהווים איום על הגוף.

הכליות, תפקידן לסנן את הרעלים הקיימים בדם, כך שרעלים מסיסי מים ייצאו בשתן.

כדי לנטרל רעלים מסיסי שומן, הגוף צריך להפוך אותם למסיסי מים. זהו מנגנון בעל 2 שלבים שצריך להתרחש במלואו, כשהכבד – האחראי העיקרי על ניטרול רעלים בגוף, עושה את עיקר העבודה.

במידה ושחרור הרעלים מרקמות השומן אל מחזור הדם הינו מהיר מדי והכבד לא ערוך להתמודד עם כמות גדולה של רעלים המשתחררת בזמן קצר, הם עלולים לשקוע ברקמות ובאברים שרגישים הרבה יותר.

איך נוכל לעזור לגוף במשימה? נא לא להפריע! זו הדרך הטובה ביותר לניקוי רעלים.

לקראת ניקוי רעלים, יש להתכונן. ניקוי ללא הכנה מתאימה, עלול להזיק יותר מאשר להועיל! 

כל תכנית ניקוי מתחילה בפינוי פסולת – דטוקסיפיקציה. חלון הזדמנויות של תהליך ממוקד שמאפשר לגוף לסלק במהירות יחסית, חומרים רעילים שנצברו ומאפשר לכבד לפנותם בצורה יעילה יותר. ההכנה הינה תזונה של אורח חיים בריא בדגש על צמצום חדירת רעלים חדשים. להימנע ממזון תעשייתי וממזון מן החי, להימנע מאלכוהול, גמילה הדרגתית מקופאין.

תנאי בסיסי נוסף בניקוי רעלים הוא הפחתה בכמות הקלוריות שאנו אוכלים. אכילה מרובה מעכבת את תהליך סילוק הרעלים. ללא תזונה בריאה ודלת קלוריות הגוף לא יוכל לנטרל רעלים.

זו הסיבה, שרוב תוכניות ניקוי הרעלים מהגוף, כגון צומות מיצים, בנויות על תפריט עם מספר מופחת של קלוריות. אנו מעוניינים לנקות רעלים ששקעו בתאי השומן במשך שנים.

ניתן לבצע זאת רק אם אוכלים פחות, הגוף באופן טבעי ובלית ברירה יפרק שומנים. בעת פירוק השומנים גם הרעלים שנצמדו לתאי השומן ייצאו החוצה חזרה אל מחזור הדם.  ככל שאוכלים פחות קלוריות הניקוי עוצמתי יותר. אם רוצים לנקות פחות רעלים, אוכלים יותר.

תכנית ניקוי מתבססת על  תזונה דלת קלוריות, אורגנית וטבעונית. התזונה הינה בסיסית, אנטי דלקתית שמפחיתה עומס חומצי. הכליות זקוקות לסביבה בסיסית (מזון צמחי וטבעוני) – אם נאכל מזון חומצי, לכליות יש אמנם את האפשרות לנטרל את החומציות על ידי הביקרבונט, אך תזונה בעלת אפקט בסיסי, תאפשר להן לבצע את עבודת הניקוי ללא עומס מיותר. 

בחוות הבריאות “מצפה אלומות”, אנו מתבססים על שיטתה של ד”ר אן ויגמור, שהייתה חלוצת ה Raw Food – מזון צמחי חי.  יש דגש על עלים ירוקים, ירקות , נבטים – ללא הגבלה, שמספקים לנו את מיטב הנוטריאנטים. אלה הרכיבים הדרושים לנטרול הרדיקלים החופשיים ולהעצמת תהליך הניקוי.

“דיאטת מיצים” ללא הסיבים, היא חלק מהתהליך שמזרז מאד את תהליך הניקוי. המיצים קלים מאוד לעיכול, הספיגה מהירה מאד ולא דורשת השקעת אנרגיה. כשהגוף מתפנה מעיכול מזון, הוא מפנה את האנרגיה לצורך פעילות הניקוי. מיץ עשב חיטה ומיצי ירקות אורגנים, מרוכזים מאוד במינרלים, בוויטמינים ובנוגדי חימצון שמספקים לגוף חומרי הזנה ולכבד חלק משמעותי מהחומרים הרצויים והנדרשים לצורך ניטרול הרעלים.

בתהליך הניקוי והריפוי הטבעי, ישנו שלב שאנו קוראים לו “משבר ניקוי”, אפשר להתייחס לזה כאל ירידה לצורך עליה! הרעלים פוגעים בנו פעמיים – בחדירתם אל הגוף וביציאתם מן הגוף. בימים הראשונים של הניקוי הרעלים משתחררים מהתאים והרקמות אל מחזור הדם ומשם מחפשים את דרכם החוצה. זה שלב תסמיני החולשה. כשמבינים את התהליך, קל יותר לקבל את זה. תמיכה חיצונית  בתהליך הניקוי כמו:  הברשת העור, מקלחת חמה-קרה, עיסוי רקמות להמרצת המערכת הלימפתית,  מנוחה ויוגה , יאיצו את התהליך ויקלו על תחושות אי הנוחות הנלוות למשבר הריפוי במידה ויופיע.

כוחו של הגוף – הכוח המרפא!

ניקוי רעלים מאפשר לגוף לעורר את כוחות הריפוי הטבעיים הקיימים בו ומהווה נקודת פתיחה נהדרת לשינוי הרגלים, הרגלי אכילה שגויים, גמילה מהתמכרויות ועוד.  מערכת החיסון מתחזקת ונראה ירידה במדדי דלקת מערכתית וכמובן תחושת חיוניות ואנרגיה טובה יותר.

הגוף שלנו יודע לנקות רעלים.  אורח חיים בריא ומאוזן, מאפשר לגוף להתנקות מרעלים על בסיס יומיומי  וזה הדבר המשמעותי ביותר לבריאות מיטבית.  כדאי לזכור שניקוי הרעלים החשוב ביותר מתקיים כל יום, בזמן השינה. אלה השעות הטובות של מערכת החיסון.

תהליך ממוקד של ניקוי רעלים נחוץ ומומלץ כחלק מתחזוקה שוטפת לגוף. רצוי בין פעם עד פעמיים בשנה  לאפשר זמן של “חלון הזדמנויות” מעין טיפול 10,000 לאתחול מחדש על מנת לקדם את בריאותנו ולהרגיש טוב בגופנו.

היי, אנחנו בית הבריאות אלומות , נעים להכיר!

אם חיפשת מידע על סדנאות סוכרת, סדנאות ירידה במשקל, ניקוי גוף ושליטה בסוכר
זה המקום הנכון! אם אין לך זמן לקרוא, אפשר לדבר או להתכתב עם נציג ולקבל תשובה מהירה.  

רק כמה פרטים ואנחנו חוזרים אלייך >

  מבטיחים שלא נציף את תיבת המייל שלך, ותמיד ניתן להסיר את עצמך בקליק אחד

  האתגר האמיתי שלך היום הוא לנהל אורח חיים נכון, כזה שיעניק לך אושר וחיוניות לאורך זמן. ⭐️⭐️ההרשמה לסדנאות פתוחה! יש לך הזדמנות להתחיל מחדש ממש עכשיו⭐️