סטרס ולחץ נפשי

לפניכם מגוון מאמרים בנושא סטרס גורמים וטיפול. וכן האלטרנטיבה הייחודית אותה מציעה חוות הבריאות “מצפה אלומות”.

החיים המודרנים מזמנים לנו אפשרויות שלא היו קיימות לפני כן. במידה רבה, קל לנו יותר משהיה לדורות שקדמו לנו. יחד עם זאת, ההתקדמות הטכנולוגית והתעשייתית משפיעה עלינו בדרכים שאינן תמיד חיוביות. השפעה אחת, היא המעבר למזון תעשייתי, מהיר ולא בריא (תוכלו לקרא על זה עוד במאמרי דיאטה ותזונה נכונה), השפעה אחרת היא הלחץ העצום שרבים מאיתנו נתונים בו.

כולנו סובלים ברמה זו או אחרת מסטרס ומלחץ נפשי בתקופות שונות בחיים שלנו. בנקודה בה המצב הנפשי משפיע על הבריאות שלנו, כדאי שנעצור ונבדוק את ההתנהלות שלנו. במצפה אלומות אנחנו מאמינים בקשר ההדוק בין גוף ונפש. במידה ואדם מרגיש תחושות סטרס תקופה ארוכה, סביר להניח שבשלב מסוים יהיו לזה גם ביטויים גופניים. באותו אופן, לא ניתן לטפל בבעיות רפואיות מבלי להתייחס לצד הרגשי שלהן, כי הנפש היא מרכיב מכריע לריפוי הגוף.

הסדנאות שנערכות בחוות הבריאות משלבות את עקרונות התזונה הנכונה עם דגש רב על התמודדות עם לחצים, אי שקט וחוסר נוחות רגשיים ונפשיים. במצפה אלומות, אנחנו מציעים ניקוי של הגוף לא רק מרעלים שנכנסים לגופנו בגלל תזונה לקויה, אלא גם “ניקוי רעלים מנטאלי” – ניקוי של הנפש.
הסדנאות נערכות בנוף מרהיב מול חופי הכנרת באוירת שלוה ורוגע, ומאפשרות להתנתק מחיי היומיום, להקשיב לעצמנו, לטפל בגוף ולהתפנות למחשבה צלולה שתעזור גם לרפא את הנפש.