הקשר בין אסתטיקה ובריאות

לא משנה מהו טעמנו האישי מבחינת קריטריונים שקובעים יופי, בעינינו אנשים בריאים הם בעלי אסתטיקה וזוהר שאי אפשר להגדיר במילים אלא לחוש בה וליהנות ממנה גם מבלי לדעת מהי במדויק. זהו הקשר הבלתי ניתן להכחשה בין אסתטיקה לבריאות, בכל צבע, בכל מגדר, בכל גיל ובכל מצב. אנחנו מפרשים זאת כיופי משום שכל המדדים עובדים לטובתנו מבחינת נראות העור והשיער, העיניים הבורקות, הריח הנעים והחיוניות הקורנת מהגוף ומהבעת הפנים וזה ניכר לעין גם למי שאינו נמשך ליופי מסוים. את שיטות האסתטיקה והבריאות האלה אפשר לבסס על פי תורות שונות שמלמדות אותנו לחיות חיים בריאים לחלוטין ולהוביל אותנו לתוצאה רצויה כזאת, וזה כרוך בשינוי הרגלי חיים ובהישענות על תזונה בריאה בלבד ומצב נפשי חיובי כדי לא להכשיל את השינוי הגדול.

אסתטיקה מתחילה בצלחת

אנשים צעירים כמעט לא מכירים את ההשלכות הקשות של בחירה בתזונה בריאה אבל הם ירגישו אותה החל מהעשור השלישי לחייהם, קרוב לוודאי, משום שאנחנו חיים בתקופה שמתאפיינת בריבוי תופעות בריאות מטרידות. הולכות ומתגברות הפרעות האכילה והמחלות האוטו-אימוניות שתוקפות את מערכת החיסון ומערכת העיכול והרופאים, שלא יודעים לתת לזה הסבר מדויק למקור, יודעים רק שזה קשור לשינויים לרעה בתזונה ובאורח החיים המודרני שמוסיף לחצים, מתח, תזונה מעובדת ולא בריאה והרבה מאוד הרגלים מזיקים כמו עישון, אלכוהול, שינה מועטה ומיעוט פעילות גופנית. המערכות שלנו פועלות על פי מפרט טכני מאוד ברור וכשאנחנו סוטים ממנו אנחנו יודעים שיש מחיר לשלם על כך אם לא חוזרים לפחות בכמה יסודות לטבע האמיתי שלנו ודואגים לתחזוקה נכונה.

טיפולים ותזונה הם חלק מהפתרון

טיפולים קוסמטיים ואסתטיים יכולים לשפר את המצב ולתקן פגמים חיצוניים שונים אולם אינם יכולים להתמודד עם תיקון יסודי של המצב מבפנים. בשביל זה חייבים לערוך שינויים בתזונה ולהתחיל להוסיף מרכיבים שהגוף זקוק להם על מנת להזין אותו ולא להתיש אותו במאבק אין סופי ביסודות רעילים כמו מזון תעשייתי מעובד. גם אם ננקוט פעולות הצלה חד פעמיות ונדירות כמו ניקוי רעלים זה יועיל רק לתקופה קצרה ולא יימשך משום שאנחנו זקוקים לשגרה בריאה כדי להמשיך א האפקט ולשנות את הנזקים שקורים לנו בגוף. למרבה המזל, חלק מהשינויים השליליים והליקויים שגרמנו לעצמנו הם הפיכים ויכולים להיות היסטוריה אם נשכיל לשנות את השגרה שלנו ולאמץ חיים אחרים לגמרי.

מעט רצון טוב מוביל רחוק

זה נראה אולי קשה לשנות הרגלים אבל כאשר רואים כמה קשה צריך לעבוד כדי להפוך את נזקי הזמן רצוי לא להוסיף עליהם, מבחינה קוסמטית. כשאנחנו מממשים את הפוטנציאל של הבריאות שלנו אנחנו מספקים לגוף שלנו אפשרות להחיות את התאים שלו בצורה סדירה ולהתחדש כל הזמן. גם כך יש להתמודד עם נזקי הזמן והגיל שלנו כי הגוף מייצר פחות חומרים כמו קולגן וחומצה היאלורונית, כך שכאשר מגיעים למצב שבו רוצים להיעזר בטיפולי אסתטיקה רפואית רצוי שהגוף יהיה במצב הכי טוב שהוא יכול להיות בו. אפשר להגיע לזה רק הודות לתזונה בריאה ונכונה שמספקת לגוף ויטמינים ומינרלים שעושים את העבודה החשובה בבניית מערכות הגוף, תפקוד תקין שלהן והתחדשות מתמדת.

פעילות מיוחדת לתחזוקה

מלבד השגרה בריאה שמבטיחה לנו את העור הזוהר והבוהק ועוזר לנו להתחדש כל הזמן, כדאי לחשוב גם על פעילות מיוחדת שעוזרת לבריאות כמו תנועה מיוחדת שמבוססת על תפיסה הוליסטית של הגוף כמו יוגה או פילאטיס, או פעילות מיוחדת כמו הפסקות תזונה מיוחדות לצום ניקוי רעלים או למנוחה של מערכת העיכול כדי לאתחל את הגוף.