שיטת ד”ר אן ויגמור

אודות ד”ר אן ויגמור:

אן ויגמור נולדה בליטא בתחילת המאה ה 20 וגודלה ע”י סבתה שהייתה הילרית ומרפאה בצמחי מרפא, הסבתא ריפאה חיילים שחזרו ממלחמת העולם ה-1 או אנשים מהכפר שסבלו ממגוון מחלות כרוניות.

בגיל 18 הצטרפה אן ויגמור להוריה שהתגוררו בארצות הברית ועבדו במאפיה, היא הייתה מסיעה את הציוד יום יום בעזרת סוס ועגלה, ויום אחד התנגש בה כלי רכב ממונע והיא נפצעה קשה בשתי רגליה, הריפוי בבית החולים לא צלח והרופאים קבעו שיש לכרות את שתי הרגליים בגלל נמק.

אן ויגמור סירבה והחליטה לקחת אחריות על חייה. בעזרת צמחים ועשבים היא ריפאה את עצמה.

אן ויגמור נישאה ונולדה לה בת אולם נישואיה לא היו מאושרים, בסביבות גיל 50 חלתה בקוליטיס (דלקת המעי הגס) וארטריטיס (דלקת מפרקים) וגם הפעם  הצליחה לרפא את עצמה בעזרת השיטה המיוחדת שפיתחה עם עשב החיטה, נבטים, ירקות ופירות אורגניים, אגוזים, קטניות וזרעים ואכילת מזון חי.

היא הקימה בבוסטון את מכון היפוקרטס ופעלה במסגרתו במשך 40 שנה וריפאה אלפי אנשים מכל רחבי העולם.

בשנת 94 נספתה בשריפה שארעה בביתה. 

מאז ועד היום נרפאו מהשיטה עשרות אלפי אנשים בכל העולם. כיום קיימים מרכזים הפועלים לפי שיטתה בארצות הברית ובמקומות אחרים ברחבי העולם.

שיטת ד”ר אן ויגמור
שיטת ד”ר אן ויגמור פותחה על ידה במשך 40 שנות עבודה ומחקר.
המוטו של השיטה הוא “היה אתה הרופא של עצמך” וכן “יהיו מזונותייך תרופותיך”.

תורת אן ויגמור מעבירה את האחריות לריפוי על החולה עצמו, וזאת בעזרת עבודה על גוף, נפש ורוח. זאת יש לעשות בעזרת תזונה עשירה באנזימים, ניקוי גוף מפסולת וטיהורו, פעילות גופנית, חשיפה לאור שמש, אויר צח וחמצן ושתיה מרובה של נוזלים, בעיקר מים ומיצים טבעיים, וכן עבודה רוחנית המעלה אותנו לתדר גבוה יותר.

ד”ר אן ויגמור טענה שמחלות נגרמות מ 2 גורמים:

א. גורמים שבשליטתנו:

 1. רעלים: חומרי פסולת שמצטברים בגוף מכימיקלים במזון, בקוסמטיקה, זיהום אויר, תזונה לא נכונה, תרופות, חומרי ריסוס, חוסר פעילות גופנית וכו’.
 2. מחסורים: למרות התזונה בחברת השפע, לא מקבלים את הויטמינים והמינרלים הנחוצים, אם מפאת בחירה לא נכונה של מזונות, או מפאת הגידול המהיר של מיני ירקות ופירות ודלדול הקרקע.
 3. מצבי לחץ: מתח יומיומי ולחץ נפשי, בעיות כלכליות, תחרותיות, בעיות בטחוניות, חברה שחיה בתנאי סיר לחץ.

ב. גורמים שאינם בשליטתנו:

 1. מחלות גנטיות (לב, סוכרת, יתר לחץ דם ועוד).
 2. מחלות שנובעות מקשיים פיזיים ונפשיים בתקופה מוקדמת יותר בחיים.

כמו כן, מרבית המחלות נובעות מבורות, חוסר ידע ואי כיבוד חוקי הטבע. המחלות אינן נופלות עלינו במקרה; אנו מביאים אותן על עצמנו.

ניתן להתגבר על רוב המחלות בעזרת שמירה על אורח חיים בריא, תזונה טבעית שמקורה מן הצומח, פעילות גופנית, חשיפה לאויר צח ונקי, שתיית מים מטוהרים ומיצים, גישה חיובית לחיים וחשיבה חיובית.

לפי אן ויגמור הצורה היחידה להירפא ממחלה היא להיפטר מהגורם למחלה, וזאת עושים ע”י ארבעה דברים:

 1. ניקוי פיזי.
 2. ניקוי מנטלי.
 3. התחדשות פיזית.
 4. התחדשות מנטלית.

שיטת הריפוי על פי שיטת אן ויגמור
ניקוי הגוף וההתחדשות הפיזית
נעשים בעזרת מיץ עשב חיטה, ובעזרת המזון הטבעי החי שמורכב מפירות וירקות אורגניים, נבטים, זרעים, ואגוזים, וכן דגנים מונבטים וקטניות מסויימות המונבטות אף הן. תזונה זו עשירה מאד באנזימים ולעתים הערך התזונתי שלה עקב כך עולה פי 20 מאשר בזרעים לא מונבטים. כמו כן מקפידה דיאטה זו על צירופי מזון נכונים.

דיאטה של מזון טבעי חי קרויה גם RAW FOOD DIET או LIVING FOOD DIET- משום שהנבטים הופכים למזון חי העשיר ביותר באנזימים. תזונה זו אינה כוללת מזון מן החי (בשר, עוף, דגים, ביצים,חלב). כאמור, אין בתזונה זו מזון מבושל, שכן במזון כזה נהרסים רוב הויטמינים, חלק מהמינרלים וכל האנזימים.

אין זו תזונה של סלטים בלבד, אלא היא כוללת שילובים שונים של ירקות, נבטים, קטניות ודגנים, גבינות וממרחים מאגוזים וזרעים, ירקות מוחמצים ומותססים (מעניק לנו פרוביוטיקה טבעית), חלב שקדים (או חלב אגוזים אחרים) וחלב שומשום, מיני לחמים וקרקרים, טורטיות, עוגות, עוגיות, מיני מתיקה, מיצים, שייק פירות, גלידות, שרבטים ועוד – כיד הדמיון הטובה.

ניקוי רעלים מנטלי בשיטת אן ויגמור
על פי שיטת אן ויגמור, יש חשיבות רבה לשינויים בדפוסי חשיבה ובהתייחסות לחיים. חשיבה שלילית עלולה לגרום נזק יותר מאשר תזונה לקויה. מחשבות חיוביות , מילים ומעשים חיוביים יכולים לשקם בריאות ולהביא לאושר והרמוניה.

אם נלך לפי חוקי הטבע ונגלה פתיחות, יזרמו אלינו שלל אפשרויות, ועלינו רק לעשות את הבחירה ולקחת אחריות על עצמנו ועל מעשינו.

משתמשים בטכניקות של הרפייה, דמיון מודרך, נשימות, מדיטציות, יוגה, טאי צ’י או צ’י קונג, תרפיית צחוק, עבודה על מודעות, ומעין מסע פנימי אל תוך ה”אני”. לומדים להתחבר למקור שבנו, להוריד את הקליפות החיצוניות שהצטברו, להתחבר לאנשים אחרים, לחזק את היפה שבכל אחד ואחד מאיתנו, לפתוח חסימות ולאפשר לאנרגיות היקום לזרום בתוכנו.

שיטת ד”ר אן ויגמור עוזרת להתמודד עם מחלות רבות, ביניהן:

 • שיפור במצב רוח
 • מחלות סרטן למיניהן
 • לחץ דם גבוה
 • כולסטרול ושומנים בדם
 • הרזיה – דיאטה
 • מחלות עור
 • דלקת מפרקים
 • סוכרת
 • סרטן
 • מחלות מערכת העיכול
 • מחלת חניכיים
 • אסטמה ובעיות דרכי נשימה
 • עייפות והרפיית מתחים

כתבה: עדנה מינץ

היי, אנחנו בית הבריאות אלומות , נעים להכיר!

אם חיפשת מידע על סדנאות סוכרת, סדנאות ירידה במשקל, ניקוי גוף ושליטה בסוכר
זה המקום הנכון! אם אין לך זמן לקרוא, אפשר לדבר או להתכתב עם נציג ולקבל תשובה מהירה.  

רק כמה פרטים ואנחנו חוזרים אלייך >

  מבטיחים שלא נציף את תיבת המייל שלך, ותמיד ניתן להסיר את עצמך בקליק אחד

  האתגר האמיתי שלך היום הוא לנהל אורח חיים נכון, כזה שיעניק לך אושר וחיוניות לאורך זמן. ⭐️⭐️ההרשמה לסדנאות פתוחה! יש לך הזדמנות להתחיל מחדש ממש עכשיו⭐️