העור שלנו

העור שלנו – מה היינו עושים בלעדיו?

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף ויש לו תפקידים חשובים ביותר, כמו ויסות טמפרטורת הגוף, תפקודי תחושה והגנה על האיברים הפנימיים. לעיתים אנחנו נוטים להזניח אותו ולשכוח שעור יפה הוא עור בריא, מוגן ומטופל.

העור הינו איבר ניקוי הרעלים הגדול ביותר בגוף. הוא משמש כפילטר נוסף לכליות לסינון רעלים מן הדם. כאשר האיברים החיוניים בגוף כגון הכבד מלאים ברעלים, הגוף מנסה להוציא אותם גם דרך העור. לידיעתכם כל 24 שעות נוצרת שכברת עור חדשה. העור מפנה מידי יום כ-800 גרם פסולת בעיקר באמצעות הזעה.
במציאות של ימינו לעור שלנו לא קל. קרני השמש שהוא נחשף אליהם, מזיקות. עשן סיגריות, חומרי ניקוי רעילים, גזים הנפלטים ממכוניות ועשן ממפעלי תעשייה פוגעים עוד יותר בו. מסכי הטלוויזיה המחשב, פולטים רדיקליים חופשיים המזיקים וגרמים ליובש ולהזדקנות מוקדמת של העור.
למעשה, בכל רגע נתון אנחנו חשופים לנזקים של רדיקלים חופשיים. לכן, העור שלנו זקוק להגנה! הוא זקוק לחומרים המנטרלים רדיקלים חופשיים. להזנה יעילה שתעזור לו להתגבר על כל הנגעים הסביבתיים.

מי הם הרדיקלים החופשיים?
רדיקלים חופשיים הם מולקולות היוצרות תגובת שרשרת המזיקה מאוד לעור ולגוף. כדי למנוע ולעצור את נזקי רדיקלים החופשיים, חשוב לאכול מזון שיש בו נוגדי חמצון ולהזין את העור חיצונית, בשמנים וקרמים שיש בהם מרכיבים (בעיקר ויטמינים) המנטרלים את הרדיקלים החופשיים, הם נקראים אנטי אקסידנטים.

מהם הסימנים הראשוניים לעור בצרות?
1.חוסר נוחות, עקצוצים וגירודים באזורים היבשים.
2.העור איננו נעים למגע ומחוספס בדרגות שונות.
3.העור איננו מבריק ובעל חיות, נוצרים עליו קשקשים עדינים, ישנם סדקים בעור, ומופיעים כתמים לבנים ואדמומיות.
4.העור יבש נוטה להתקמטות.

למעשה, מהיום שבו עברנו את גיל 20 העור שלנו התחיל להתבגר, ועם השנים התפתחו בו תופעות כגון: קמטים, יובש, רפיון, פיגמנטציה ומגוון נגעים.
הבשורה הטובה! ניתן לשמור על חיות ואיכות העור ע”י כמה פעולות פשוטת
בעזרת פילינג, מסיכה עשירה, שמנים וגורמי לחות ניתן לטפל בעור!

§ פיליניג
בעזרת פילינג חוחובה עדין ניתן לנקות תאים יבשים (מתים) ולעודד את חידושם של תאי העור.

§ מסיכה עשירה
בעזרת מסיכה בוץ עשירה בויטמינים מינרלים ושמנים ניתן להזין ולהמריץ את מחזור הדם.

§ מריחת שמן לפנים
חשוב למרוח את העור הפנים אחרי הניקוי, בשכבה דקה של תערובת השמנים טבעיים המכילה: שמן שקדים, שמן נבט חיטה, שמן זרעי רימונים, קיצח, חוחובה, שמן מקדמיה, אבוקדו וכן תכשירים אחרים שיש בהם כמות גדולה של שמנים – ולא בהכרח שומניות.

§ מריחת קרם פנים
חשוב למרוח קרם לחות על השמן שמן הפנים שמרחנו קודם.

מה השמנים מכילים?
ויטמין A: חשוב להתמיינות התקינה של תאי העור
ויטמינים מקבוצת E: חשוב לשמירה על הלחות בעור. ומניעה של דלקת. נוגד חמצון ומספק על ידי כך הגנה מנזקי השמש . תורם לבריאות העור גם במריחה בקרמים וגם כתוסף מזון. נמצא בשמנים צמחיים, אגוזים וזרעים ופירות.
ויטמין K: במריחה יכול להקל לזרז ספיגה שמנים וגם מוקדי דימום.
ויטמין D: אנטי חמצון ואנטי קרצינוגני.(האחרון נוצר בעיקר בחשיפת העור לשמש).
מה הקרם מכיל?
את כל הויטמינים מסיסי המים
ויטמין C: הכרחי ליצור תקין של הקולגן ולכן גם לתיקון נזקים בעור כמו נזקי שמש, ריפוי לאחראקנה. יש המייחסים לו חשיבות גם לפיזור תקין של המלנין ומניעת כתמי שמש, אקזמה ופסוריאזיס. הוא משמש נוגד חמצון חזק גם במריחה כקרם.
ויטמין H: בין היתר, מטפל בדלקת עור עקב הפרשת יתר מבלוטת החלב, נמצא בדגנים ואגוזים.
ויטמינים מקבוצת B: לקבוצה זו של ויטמינים מייחסים חשיבות תפקיד במניעה של דרמטיטיס (דלקת בעור), נשירת שיער, מתח, אקנה, אקזמה ופסוריאזיס. הם חשיבות לבריאות התקינה של העור השיער והציפורניים.

למה למרוח את העור בשמנים איכותיים?
טיפולי פנים וגוף בשמנים איכותיים, בבית ומחוצה לו, משפיעים בצורה טובה ביותר על עור. עיסוי בעזרת שמנים איכותיים, מאזן את מחזור הדם, מרגיע את מערכת העצבים משחרור חסימות, מזין ועוזר לעור לשקם, לרפא ולהגן על עצמו.

כמה טיפים חשובים:
1.מומלץ לרחוץ את עור הפנים רק במים פושרים עד קרים. המים החמים מסירים את השומן הטבעי של העור וחושפים אותו לפגעי הסביבה.
2.העור שלנו מתפקד כספוג הטוב ביותר אחרי שמרטיבים אותו, לכן בכל שטיפת פנים יש למרוח את תערובת השמן האיכותית הנקרא גם שמן יבש.
3.לסיום יש למרוח את העור בקרם לחות עשיר בויטמינים מסיסי מים.
4.הקרם וגם השמן יוצרים מעטה דק מאוד השומר את הלחות של העור.
5.מומלץ לשתות לפחות שני ליטר מדי יום!

כיצד תדע שעורך מאיר לך פנים?
פתח חלון הדלק אור והסתכל על העור אם הוא מאיר לך, נעים למגע, אתה חש טוב בתוכו, סימן שיש לך עור טוב ומטופח. ואם לא זה הרגע להתחיל להזין ולטפח את העור. התוצאות לא יאחרו לבוא, יותר ויותר אנשים יחמיאו לך. משפטים כמו: “מה עשית שהעור שלח כל כך קורן?” יהיו הערות של יומיום. כקוסמטיקאית אלטרנטיבית אני חווה את תהליך שיקום העור עם לקוחותיי. אני יודעת מה הם חשים
כי זה קורה אל מול עיניי, עור יבש חסר חיות עם נטייה להתקמטות הופך לאלסטי יותר, עור שמן עם נטייה לפצעונים הופך לפחות שמן ודלקתי. עור רגיל ללא בעיות נראה “מיליון דולר”.
קחו את העור שלכם בידיים טפלו בו והוא יאיר לכם פנים.

הכותבת: רות שנן, קוסמטיקאית מוסמכת אלטרנטיבית המטפלת באמצעות מוצרי “נטפי מור” מוצרים העשויים מאגוזים, גרעינים ופירות ושמנים איכותיים לעור ולאור הפנים והגוף.

היי, אנחנו בית הבריאות אלומות , נעים להכיר!

אם חיפשת מידע על סדנאות סוכרת, סדנאות ירידה במשקל, ניקוי גוף ושליטה בסוכר
זה המקום הנכון! אם אין לך זמן לקרוא, אפשר לדבר או להתכתב עם נציג ולקבל תשובה מהירה.  

רק כמה פרטים ואנחנו חוזרים אלייך >

    מבטיחים שלא נציף את תיבת המייל שלך, ותמיד ניתן להסיר את עצמך בקליק אחד

    האתגר האמיתי שלך היום הוא לנהל אורח חיים נכון, כזה שיעניק לך אושר וחיוניות לאורך זמן. ⭐️⭐️ההרשמה לסדנאות פתוחה! יש לך הזדמנות להתחיל מחדש ממש עכשיו⭐️