סדנת ניקוי גוף נפש על פי הרמב”ם בהנחיית הרב משה רפאל 1-5 בספטמבר 2019

“אילו היה האדם בוחר במזונות המתאימים והיה אוכל בזמן הראוי והמתאים, ובשיעור המתאים, היה ניצל ממכות גדולות וחולאים רבים”….
“הקצבת המזון באיכות, בכמות ובזמן הדרוש, דיה לעזור לטבע לרפא את המחלות” (הרמב”ם)

כיצד בוחרים את המזונות המתאימים לצרכינו האמתיים בזמני הבריאות והחולי?

מהם העקרונות המעשיים בבחירת המזון ואופן הכנתו בזמני הבריאות והחולי?

כיצד בונים תפריט עשיר, מגוון, טעים, משביע ופשוט להכנה במינימום זמן וכסף ?

כיצד אוכלים טבעי ובריא ומנקים את הגוף מרעלים בתזונה טבעית, ללא הרגשת רעב?

יש חכמים שמדברים על זה אבל הצורך האמתי הוא לדעת כיצד עושים את זה בפשטות ובהצלחה!

כל התשובות ועוד בסדנת הבריאות:

נפש  רוח  אדמה

סדנה מעשית לתזונה ובריאות טבעית

ממשנת הרמב”ם והרפואה היהודית המסורתית

בהנחיית
משה רפאל צרור (N.D, Ph.D.)
ראש המכון לרפואה יהודית ומכללת רמב”ם
מייסד מרפאות רמב”ם טבעי בישראל

הבחירה הטבעית
הידע וההדרכה שנעניק למשתתפי הסדנה, כורכים בתוכם בצורה שיטתית ובהירה את עיקרי משנת הבריאות של הרמב”ם והגישה הפילוסופית חסידית וקבלית  היהודית לסוגיות הבריאות והחולי. ההנחיות המעשיות בסדנה מומלצות לשילוב בכל תכנית טיפולית לשיפור הבריאות ולהבראה טבעית ממצבי בריאות שונים.

מה בסדנת הבריאות
בחמישה ימים בלבד, נלמד בצורה שיטתית ומרתקת את שביל הזהב לשימור הבריאות הגופנית והנפשית שלך וכיצד להזניק אותם לתפקודים מרשימים ככל האפשר ובפרט כתמיכה טבעית למטופלים בתרופות אשר להם מומלץ לנקות רעלים ורעלנים באופן יומיומי רציף בצורה בטוחה ואחראית.
נחשף לשיטה מדהימה והגיונית להפליא, שתעשה לנו סדר בכל הקשור לבחירת המזון המתאים לנו וכיצד להכין אותו בקלות בלתי נתפסת, בדרך פשוטה וזולה ומבלי לסבול מרעב וחולשה.
נלמד על הערך של תזונה טבעית  ועל תרומתם של צמחי מאכל ומרפא ספציפיים למניעת מחלות ולמצבי החלמה ושיקום ממשברי בריאות שונים.
נגלה את סודות הבריאות, הנפש והשפעותיה על כוחות הגוף וההתנהגות מתוך כתבי הרמב”ם והמקובל רבי חיים ויטאל, מגדולי מקובלי צפת במאה ה 16 שהיה גם רופא וחוקר רפואה ותלמידו המובהק של האר”י.
נתרגל טיפול עצמי להפגת מתחים ואיזון רגשי. לבסוף נצא עם תפריט שבועי מגוון ועשיר וידע מעשי בכל הקשור להזנה הטבעית והמעשית שלנו ושל יקירנו ויכולת להתחיל את תכנית ההבראה שלכם בצורה מבוקרת, יעילה ואחראית ולהתחיל להרגיש ולהיות בריאים

מקורות הלימוד
מבוסס משנת הבריאות של הרמב”ם, כתבי רפואה יהודית עתיקים, מדעי התזונה והבריאות הטבעית ההוליסטית וסיפורי מקרים של מטופלים שהצליחו בגדול!

למי מתאימה הסדנה
לאלו המעוניינים להבין את מנגנון הבריאות והחולי על פי הרמב”ם הלכה למעשה. למעוניינים ללמוד בצורה מעשית ופשוטה ליישום, כיצד לשמר תפקודי בריאות תקינים בדרך חווייתית, ערכית ומעצימה למתמודדים ומחלימים ממחלות כרוניות שונות ולמעוניינים ללמוד מה עליהם לעשות וכיצד עליהם לנהוג על מנת למנוע בדרך התזונה הטבעית מחלות ומשברי בריאות שונים לרבות: השמנת ייתר, סוכרת, ייתר לחץ דם, מחלות לב וכלי דם, מחלות דלקתיות שונות של מערכת העיכול, דלקות פרקים, מחלות גידוליות.

המרצה והמנחה
הרב משה רפאל (ND, Ph.D.) איש בריאות פעיל (לא רופא קונבנציונאלי), מומחה לנטורופתיה בשיטת הרמב”ם, מבכירי המורים לבריאות טבעית בשיטת הרמב”ם וחוקר את הרפואה היהודית המסורתית, עם מומחיות  קלינית עשירה ורבת שנים במקצועות הבריאות הטבעית. לפני כ 25 שנים ייסד בצפת את המכון לרפואה יהודית ע”ש הרמב”ם במטרה לחקור לשמר ולהפיץ את חכמת הרפואה היהודית שברבות השנים כמעט ונשכחה מאתנו, יורשיה הטבעיים…
רפאל ייסד את מכללת רמב”ם להכשרת מטפלים מקצועיים ואת מרפאות רמב”ם טבעי כדי להנגיש את השיטה הנטורופתית החדשה בארץ ובעולם. בעשרים השנים האחרונות, במהלך עבודתו כמורה וכמטפל נחשף משה רפאל לתופעה שאותה הוא מכנה “חוקיות הוליסטית מחלימה”, המכילה את המרכיבים החיוניים בתהליך ההחלמה ואשר אותם הוא זיהה פעם אחר פעם, במקרים רבים בהם הצליחו מטופלים להתגבר על משברי הבריאות ולשמר תוצאות לאורך זמן. את אותה החוקיות המשלימה הזו, זיהה רפאל גם אצל אנשים ונשים בגיל הזקנה, שהצליחו לשמר את בריאותם, חיוניותם, נעוריהם ותפקודם המנטאלי לאורך שנים בצורה מדהימה ואת זה הוא הולך לגלות וללמד את המשתתפים כיצד משמרים ומחזקים את הבריאות בכל מצב, בדרך פשוטה ואחראית על שביל הזהב של הרמב”ם, המוביל לאיזון בריא ויציב של מערכות הגוף וכוחות הנפש, הלכה למעשה!

לתכנית המלאה ולפרטים נוספים: 

אולי יעניין אותך גם:
סדנת צחוק עם ד”ר דינה אייזן 

סדנת ירידה במשקל

סדנת למידה וריפוי עצמי בהנחיית אורי לנגליב

הרשמו למגזין שלנו וקבלו ספר מתכונים דיגיטלי איכותי

אנו שולחים חדשות ועדכונים פעם בחודש. בניוז שלנו תקבלו תוכן איכותי מאד שנכתב על ידי הצוות המקצועי שלנו. 

“טבעוני-לי” הוא הדרך שלנו לעזור לך לסגל ולשמר אורח חיים בריא יותר, אנרגטי יותר ושליו יותר. מגזין “טבעוני-לי” הוא הדרך שלנו לשמור איתך על קשר ולעדכן אותך על מה חדש אצלנו. בנוסף, “טבעוני-לי” הוא מגזין עם הפתעות(!) לכן אנו נשמח להעניק לך מגוון הנחות ומבצעים מיוחדים, טיפים, המלצות ומתכונים שונים כל חודש דרך המגזין.